حسین فرکی در نشست خبری پس از پیروزی تیمش مقابل پرسپولیس تهران گفت: پرسپولیس در این بازی خیلی عملکرد خوبی نداشت. برانکو کارش را تازه با این تیم شروع کرده و کار اصلی خود را برای فصل بعد خواهد داشت. تحلیل ما از این بازی این بود که پرسپولیس تیمی است که در نیمه دوم خسته به نظر می رسد و ما می‌توانیم در ۴۵ دقیقه دوم روی این تیم مسلط شویم. همان طور که دیدید بازی در این نیمه یک طرفه بود و فقط پرسپولیس چند موقعیت روی ضد حملات داشت که انصافا در این بخش هم تیم خطرناکی است. اما به طور کلی ما خودمان را به آن‌ها تحمیل کردیم.

وی با بیان اینکه پرسپولیس در لیگ انگیزه لازم را ندارد درباره داوری این بازی و گلی که شریفی زد و داور مسابقه آن را آفساید اعلام کرد، خاطرنشان کرد: من روی یک مورد اعتراض جدی داشتم و تشخیص خودم این بود که گل شریفی در شرایط آفساید به ثمر نرسید. من معمولا اگر از چیزی مطمئن نباشم اعتراض نمی‌کنم. در آن صحنه هم مطمئن بودم که گل شریفی درست بود و تنها به داور یادآوری کردم که اشتباه کرده است. امیدوارم که من اشتباه کرده باشم.

سرمربی سپاهان درباره اخراج مجید بصیرت به خاطر اعتراض به داور نیز افزود: اگر حق با ما باشد و گل شریفی درست بوده باشد، اخراج بصیرت هم ضرورتی نداشت و در حق او جفا شد.

فرکی همچنین درباره محرومیت خلعتبری از سوی کادرفنی سپاهان گفت: شاید خیلی ضرورتی ندارد در این باره صحبت کنیم چرا که قبل از بازی در این باره صحبت‌ها انجام شده است. این تصمیمی بود که من گرفتم. خلعتبری به خاطر مشکلاتی که در روزهای اخیر با باشگاه داشت تمرکز خود را از دست داده بود و من به صلاح او و خودم دانستم که در این بازی ما را همراهی نکند.

او گفت: خلعتبری جوان خوب و به لحاظ فنی باکیفیتی است اما این تصمیمی بود که من گرفتم و پیش از این نیز اعلام کرده بودم اگر در بازی با پرسپولیس متحمل شکست شویم مسئولیت آن با من است.

وی ادامه داد: البته این تصمیم من حرف و حدیث‌هایی را هم به همراه داشت چرا که ما با پرسپولیس بازی داشتیم و برداشت‌های نادرستی از تصمیم من صورت گرفته بود اما اگر ما با تیمی غیر از پرسپولیس هم بازی داشتیم، من باز هم همین تصمیم را می‌گرفتم و حرف و حدیث‌هایی که در این باره مطرح می‌شود بی‌پایه و اساس است. سرمربی سپاهان با تبریک این پیروزی به خلعتبری گفت: به محمدرضا تبریک می‌گویم و مطمئن باشید که ما در بازی‌های بعدی او را به همراه خود خواهیم داشت.

فرکی در ادامه درباره احتمال قهرمانی زردپوشان اصفهان در فصل جاری خاطرنشان کرد: نتایج دو هفته گذشته ما را امیدوار کرده است اما هیچ چیز تا آخرین لحظه مشخص نیست. ما ۴ بازی دیگر پیش رو داریم که شاید سخت‌تر از دو بازی گذشته ما مقابل تراکتورسازی و پرسپولیس باشند. راه آهن تیمی در حال سقوط است و استقلال اهواز و نفت مسجد سلیمان تیم‌هایی هستند که وضعیت خوبی ندارند. بازی آخر ما هم مقابل سایپا خواهد بود. من تاکید دارم ما باید در بازی‌های خودمان پیروز شویم و آن وقت می‌توانیم مطمئن باشیم که اتفاقاتی که در بازی‌های دیگر رخ می‌دهد به نفع ما خواهد بود.