برانکو در پاسخ به این سوال که چرا پس از توافق دستیارانش را معرفی کرد گفت: به خاطر اینکه با نژادفلاح خیلی سریع توافق کردم. همه جای دنیا متداول است که وقتی یک مربی سر کار می‌آید نفرات خود را بیاورد که بتواند همه تیم را در اختیار بگیرد. چون هر کدام از مربیان بینش و فلسفه کاری خودمان را دارند و اگر بخواهند با فلسفه مربیان دیگر آشنا بشوند زمان می‌برد و این به خاطر عدم اعتماد نیست.

وی درباره اینکه چرا پرسپولیس در لیگ نتیجه نمی‌گیرد، گفت: ما در خوزستان یک مسابقه خیلی خوب را برگزار کردیم. خیلی اتفاقی نتوانستیم نتیجه بگیریم. ولی در مسابقه مقابل النصر عربستان، همه ما امید زیادی به پیروزی داشتیم. در نظر داشته باشید که ما هم به تازگی آمده‌ایم و امیدواریم در مدت زمان هرچه کوتاه‌تر شرایط تیم را بهبود ببخشیم.

سرمربی سرخپوشان که هنوز روی نیمکت این تیم ننشسته است، درباره دیدار پرسپولیس با سپاهان گفت: بازی سختی در انتظار ماست. من از رقابت دیرینه سپاهان و پرسپولیس اطلاع دارم. تقریبا حساس‌تر از دیدار با استقلال است. فراموش نکنید که سپاهان در ۴ - ۵ سال اخیر نتایج خوبی گرفته‌ است. آن‌ها توانسته‌اند به لیگ قهرمانان آسیا بروند و دو بار هم در ایران قهرمان شده‌اند و همیشه بین سه تیم جدول هستند. آن‌ها توانسته‌اند یک استمرار را در شیوه بازی به دست بیاورند. من نباید راجع به پرسپولیس و تاریخ آن توضیح بدهم. باید مدام برای قهرمانی بجنگیم و به جام باشگاه‌ها صعود کنیم. امیدوارم کسب پیروزی برای ما یک عادت بشود. ما در حال حاضر در آسیا شانس زیادی برای راهیابی به دور بعد داریم. این یکی از تکالیفی است که مدیر باشگاه به من محول کرده است. به هواداران قول می‌دهم پرسپولیس نتایج خوبی بگیرد و از گروه خود صعود کند. امیدوارم در یک ماه آینده توان تیم را بالا ببریم.

برانکو ایوانکوویچ درباره دیدار پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان اظهار کرد: ما کاملا سزاوار پیروزی بودیم و مسابقه دیروز و بازی پرسپولیس مقابل النصر عربستان انگیزه من برای حضور در این تیم بود. من از نحوه بازی روز گذشته بسیار راضی هستم ما به شکلی کاملا اتفاقی نتوانستیم به پیروزی برسیم. اما نحوه بازی ما تضمینی است برای پیروزی‌های آینده ما.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کردید روزی سرمربی پرسپولیس شوید گفت: رویا و خوابش را می‌دیدم که سرمربی پرسپولیس شوم. در سه سال اخیر با باشگاه پرسپولیس در تماس بودم ولی همیشه اتفاقی رخ می‌داد که در همکاری ما اختلال ایجاد می‌کرد و به همین خاطر موفق نمی‌شدیم راهی را برای همکاری پیدا کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در بازی پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان به " پانادیچ " مشاوره فنی داده است یا خیر گفت: ما هر لحظه با هم در ارتباط بودیم که باید چه کنیم و همین طور چگونه ایشان تیم را رهبری کند. تکرار می‌کنم ما به شکلی اتفاقی نتوانستیم به پیروزی برسیم چون تیم برتر در درون زمین ما بودیم.

برانکو ایوانکوویچ در پاسخ به این سوال که آیا قرار است به عنوان مربی پروازی با پرسپولیس همکاری کند گفت: چرا این سوال را می‌پرسید. فراموش نکنید من ۵ سال سرمربی تیم ملی ایران بودم و سالانه فقط سه بار به کشورم می‌رفتم. کل مدت را در ایران بودم و در همه مسابقه‌ها حضور داشتم. من اینجا برای کار کردن آمده‌ام.

سرمربی تیم پرسپولیس در پاسخ به این سوال که فوتبال ایران نسبت به گذشته چه تغییری کرده است اظهار کرد: ارزش واقعی را الان می‌توانم ببینم. اما فوتبال ایران مثل سایر بخش‌های این کشور دستخوش تغییرات مثبت و پیشرفت شده است. شاید الان مثل ۱۰ سال قبل شاهد ستاره نباشیم مثل ستاره‌هایی علی دایی، مهدوی‌کیا، وحید هاشمیان، کریم باقری، فریدون زندی، اشکان دژاگه، جواد نکونام و شجاعی نباشیم اما فکر می‌کنم به سرعت بازیکنان ایران می‌توانند جای آن ستاره‌ها را پر کنند. ولی باید این را فراموش نکنیم که بازیکنان ایرانی باید سعی کنند به بازار فوتبال جهانی راه پیدا کنند. البته باید بدانند که راه پیدا کردن به بازار فوتبال جهانی آسان نیست.

او خاطرنشان کرد: اگر بازیکنان ایرانی خوب باشند از بازیکنان جوان هم استفاده می‌کنم اما باید بگویم در دوره سرمربیگری من در تیم ملی ایران حسین کعبی با ۱۷ سال سن بازی کرد و در ادامه تیموریان، نیکبخت واحدی، محمد نصرتی و جلال کاملی مفرد بازیکنان جوانی بودند که برای تیم ملی بازی کردند. امروز هم خیلی از آن‌ها برای تیم‌هایشان بازی می‌کنند.

او در پاسخ به این سوال که فصل آینده تیم پرسپولیس را چگونه خواهد بست گفت: قبل از هر چیز باید تمام شرایط تیم را در نظر بگیرم. آن وقت می‌توانیم به همراه باشگاه تصمیم بگیریم که در کدام پست‌ها باید بازیکن بگیریم. در آن زمان همه چیز را خواهید دید. طبیعتا به سرعت سعی می‌کنم همه چیز را تحت نظر قرار دهم تا به موقع عکس‌العمل نشان دهم. من پتانسیل و کیفیت را در تیم پرسپولیس دیده‌ام. اکثریت قاطع بازیکنان در پرسپولیس می‌مانند.

برانکو درباره جلسه با دستیارانش هم گفت: کریم باقری که بازیکن بزرگ تیم ملی فوتبال ایران بوده است به عنوان دستیار من حضور خواهد داشت. باید با آقای نژادفلاح صحبت کنیم که چه کسی به عنوان مربی دوم ایرانی در کنار من فعالیت کند.

وی درباره قطع همکاری با کادرفنی سابق هم گفت: من با آقای نادر باقری صحبت کردم و از ایشان بابت خدماتی که برای پرسپولیس انجام دادند تشکر می‌کنم. طبیعتا هر کدم از آن آقایان از کادرفنی سابق تفکرات و نظرات خاص خودشان را دارند. اما قرار است در مدت باقی مانده این گونه مسائل را حل و فصل کنیم. من از کادرفنی سابق به خاطر تمامی زحمات‌شان تشکر کردم.

برانکو در پاسخ به این سوال که نظرش درباره کی‌روش و همکاری با مربیان ایرانی چیست گفت: من نمی‌دانم که کی‌روش با دستیاران ایرانی‌اش چه مشکلی دارد اما همه مربیان به دنبال این هستند که بهترین نتیجه را کسب کنند. من بسیار خوب می‌دانم مردم ایران چه عشقی نسبت به تیم ملی دارند. فکر می‌کنم ما بتوانیم با تیم ملی همکاری خوبی داشته باشیم. اما درباره همکاری خودم با تیم ملی فوتبال ایران باید بگویم من به تازگی به پرسپولیس آمده‌ام و باید همه شرایط را بررسی کنم. من کی‌روش را درک می‌کنم. زیرا خودم هم سابقه سرمربیگری تیم ملی را داشته‌ام. کی‌روش تمایل دارد که ملی‌پوشان بیشتر در اختیار داشته باشد. البته مربیان باشگاه‌ها را هم درک می‌کنم. زیرا آن‌ها هم می‌خواهند بازیکنان خود را در اختیار داشته باشند اما برای همکاری با تیم ملی باید یک راه حل پیدا کرد و در آن زمان همه راضی خواهند بود.

برانکو درباره اینکه در زمان حضورش در ایران اکثر شاگردانش مربیان بزرگی در ایران شده‌اند گفت: از این بابت خیلی خوشحال هستم. بازیکنان بزرگ باید مربیان بزرگی هم بشوند زیرا آن‌ها صاحب دانش و معلومات هستند. البته باید دانش تکمیلی را فرا بگیرند و معلومات خود را تکمیل کنند. به خاطر مربیگری فرکی خیلی خوشحالم زیرا زمانی که در تیم ملی حضور داشت همکاری بسیار حسنه‌ای با هم داشتیم و افتخار داشتم به همراه او نتایج خوبی برای تیم ملی ایران بگیرم. ما در بوسان به مقام قهرمانی رسیدیم و سومی جام ملت‌های آسیا را هم کسب کردیم و در نهایت به جام جهانی صعود کردیم. خوشحالم که فرکی توانست کیفیت خود را نشان دهد نه فقط در فولاد یا نفت تهران بلکه در هر باشگاهی که کار کرده است.

برانکو در پاسخ به این سوال که نظرش را درباره دیدار پرسپولیس مقابل لخویای قطر چیست گفت: من فیلم بازی این تیم را دیده‌ام اما فعلا فقط به سپاهان فکر می‌کنم.