سه عضو کمیته پیشکوستان استقلال در اظهاراتی نسبت به نتایج اخیر استقلال نظراتشان را عنوان کردند.

* جباری: نتایج استقلال همه را ناراحت کرده است
علی جباری، رئیس کمیته پیشکسوتان استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نتایج اخیر آبی‌پوشان پایتخت گفت: نتایج اخیر استقلال واقعا قابل قبول نیست. این نتایج ضعیف استقلال، پیشکسوتان و هواداران را نارحت کرده و واقعا دلیل این وضعیت را نمی‌دانیم. مطمئنا استقلال مشکل دارد و باید توجه جدی‌ای برای حل این مشکل شود. نتایج اخیر استقلال در شأن این تیم نیست و فاصله بین تیم‌های صدر جدولی و استقلال خیلی زیاد شده است.

او در پاسخ به این سوال که راه حلش برای این وضعیت چیست، اظهار کرد: باید کادر فنی به یک جمع بندی مناسب برای حل مشکلات برسد تا استقلال حداقل سهمیه آسیایی را کسب کند وگرنه قهرمانی این تیم خیلی بعید به نظر می‌رسد. باید کادر فنی استقلال و بازیکنان این تیم توجیه شوند که هواداران چشم‌شان به این تیم است و کسب سهمیه آسیایی حداقل کاری است که می‌توان برای آنها انجام داد.

*حبیبی: استقلال از بازیکنان خوبی بهره‌مند نیست
گودرز حبیبی از دیگر پیشکسوتان استقلال در گفت‌وگو با ایسنا نظراتش را راجع به نتایج اخیر استقلال این‌گونه بیان کرد: نتایج اخیر استقلال نشان دهنده بحران در این تیم است. متاسفانه استقلال وقتی که یک گل می‌زند به دفاع صرف روی می‌آورد که واقعا عجیب است. در فوتبال امروز دفاع به این شکل قابل قبول نیست و اساساً یک گل هیچ‌گاه حاشیه امنیت خوبی ندارد. یک مشکل بزرگ استقلال هم کمبود بازیکن است. استقلال از بازیکنان خوبی بهره‌مند نیست و در هنگام یارگیری خیلی خوب عمل نکرده است. این مسئله را در میانه میدان استقلال به راحتی قابل تشخیص است.

وی درپاسخ به این سوال که به نظرش رفتن آندو از استقلال در خالی شدن میانه زمین آبی‌پوشان موثر بوده است یا نه، عنوان کرد: قطعا حضور آندو در استقلال می‌توانست به این تیم کمک کند. با این‌حال این بازیکن از استقلال به هر دلیلی جدا شد و می‌بینیم که در تراکتورسازی از ارکان این تیم شده است. ما می‌توانستیم او را نگاه داریم چراکه او عاشق استقلال بود ولی او از استقلال جدا شده است. کمیته پیشکسوتان استقلال درحال حاضر دخالتی در امور فنی این تیم ندارند و ما تنها نظاره گر وضعیت استقلال هستیم. به همین دلیل خیلی نمی‌توانیم درباره جدایی آندو یا مسائلی از این دست با قاطعیت صحبت کنیم.

*قراب: استقلال زیبا بازی نمی کند
جواد قراب از دیگر پیشکسوتان استقلال و از اعضای کمیته پیشکسوتان استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درپاسخ به این سوال که دلیل نتایج اخیر آبی‌پوشان را چه می‌داند، عنوان کرد: به هرحال یک مقدار دلزدگی از فوتبال در استقلال مشاهده می‌شود که می‌تواند در نتایج استقلال موثر باشد. استقلال زیبا بازی نمی‌کند و نمی‌دانم چرا این تیم تمایل به عقب بازی کردن دارد. تیمی که می‌تواند با فشار آوردن به حریف یک گل بزند، توانایی زدن گل‌های بیشتر را هم دارد ولی می‌بینیم که تیم سرحال نیست و از پویایی دور است. متاسفانه استقلال زمان را از دست می‌دهد و الان باید تلاشش را روی کسب سهمیه آسیایی متمرکز کند.

او افزود: اگر من انتقادی از استقلال کنم، باید راهکار آن را هم ارائه دهم. من در موضع انتقاد از استقلال نیستم چون اگر چیزی بگویم به این تیم لطمه می‌خورد و فکر می‌کنم جای انتقاد کردن در ابتدای فصل باشد که بتوان تغییرات را اعمال کرد. الان تنها راه حل برای استقلال بیشتر شدن رفاقت و همدلی است که بتواند موتور تیم را به حرکت در‌آورد.