این تساوی در شرایطی اتفاق افتاد که تونی اولیویرا از زمان حضور در تراکتور در رقابت های لیگ رکورد صددرصدی پیروزی را در کارنامه دارد که این تیم را تبدیل به یکی از مدعیان اصلی لیگ کرده است. دیروز تونی اولیویرا سرمربی و آندو تیموریان ستاره قرمزپوشان در لابه لای حرف های خود در نشست مطبوعاتی توجه هواداران را به چند نکته جلب کردند؛ اینکه امیدهای تراکتور برای صعود کمرنگ تر شده و اینکه قرمزپوشان بنیه لازم برای رقابت در آسیا را ندارند.

تراکتور در مسابقه دیروز مقابل الاهلی عربستان، با ۱۵ نفر در میدان حاضر شده بود و این بخشی از مشکلات تونی است که با تیم جوانش به سختی می‌ تواند مقابل حریفان میلیون دلاری آسیایی قد علم کند. در این شرایط شاید عاقلانه تر، تمرکز روی یکی از دو رقابت حساس پیش روست. جایی که تراکتور بیشتر شانس دارد و آن لیگ‌برتر فوتبال است.

در نهایت بازی بعدی تراکتور در لیگ قهرمانان مقابل نسف قارشی تا حد زیادی تکلیف آینده را روشن خواهد کرد. اگر تراکتور نتواند این مسابقه را به سود خود تمام کند، برای صعود باید منتظر اتفاقات عجیب و غریب باشد. البته یادمان نرود در گروه D همه تیم ها حتی صدرنشین از نظر امتیازی شرایط خیلی مساعدی ندارند و همین مساله ممکن است تونی را وسوسه به حضور جدی تر در دو مسابقه باقیمانده کند.