خسرو حیدری از جمله بازیکنانی است که کارلوس کی‌روش همواره به او اعتقاد داشته و در این چهار سالی که از حضور سرمربی پرتغالی در فوتبال ایران می‌گذرد، تقریبا این بازیکن پای ثابت اردوهای تیم ملی بوده است. با این حال آخرین حضور این بازیکن در تیم ملی اکنون به مجادله‌ای تبدیل شده که می‌تواند برای چند روز ذهن فوتبال ایران را از متن به حاشیه ببرد.

بعد از پایان هفته ۲۳ لیگ برتر بود که فهرست تیم ملی برای اردوی اروپایی اعلام شد. مانند تمامی اردوهای قبل نام خسرو حیدری هم مشاهده می‌شد. این بازیکن به خاطر دعوتی که انجام گرفته بود خودش را به کادر فنی تیم ملی معرفی کرد تا به همراه سایر بازیکنان عازم شیلی و سوئد شود اما در مدت دوازده روزی که تیم ملی در اردو بود به خاطر مصدومیتش نتوانست پا به پای بازیکنان دیگر تمرین کند.

همین مساله باعثشد که میرشاد ماجدی سرپرست استقلال شدیدا به کارلوس کی‌روش انتقاد کند. او سرمربی تیم ملی را به داشتن " خصومت " با استقلال و امیر قلعه‌نویی متهم کرد و گفت: در حالی که حیدری در آنجا مصدوم بوده او را به تهران نفرستاده و حالا که این بازیکن به تیم ملی برگشته است، متوجه شده‌ایم که مصدومیت دارد.

البته در حالی سرپرست استقلال این چنین توپ را به زمین تیم ملی انداخته که خسرو حیدری خودش ساعاتی پیش از دیدار ایران برابر سوئد در مصاحبه‌ای که انجام داد گفت که مصدومیتش به زمان حضور در استقلال بر می گردد. او درباره وضعیتش گفته بود: قبل از اردوی تیم ملی در پیش از بازی برابر صبای قم در پایم احساس درد می کردم اما به خاطر اینکه بازیکن کافی نداشتیم بازی کردم. من هم وقتی بازی کردم از پا احساس درد می کردم اما فکر نمی کردم مشکل خاصی باشد به همین خاطر به اردوی تیم ملی آمدم.

وی افزود: با حضور در اردوی تیم ملی یکی، دو جلسه ابتدایی را استراحت کردم. فکر می کردم مشکل خاصی نداشته باشم به همین خاطر به اردوی تیم آمدم اما کی روش وقتی وضعیتم را دید ناراحت شد که به او حق می دهم چون این برای دومین بار بود که با مصدومیت به اردو می آیم. از آن طرف هم سرمربی تیم ملی به خاطر جلوگیری از تشدید مصدومیتم به من بازی نداد. در این چند روز به صورت اختصاصی با میکو و فیزیوتراپ تیم ملی کار کردم. دوست داشتم برابر شیلی و سوئد بازی کنم اما قسمت نبود.

در شرایطی که خود حیدری به صورت روشن اعلام کرده که در استقلال مصدوم شده معلوم نیست که چرا سرپرست استقلال چنین مصاحبه تندی را علیه تیم ملی انجام داده است. شاید این موضوع دوباره رابطه بین یکی از بزرگترین باشگاه‌های ایران و تیم ملی را شکرآب کند؛ اتفاقی که نه برای استقلال خوب خواهد بود و نه برای تیم ملی.