کروش از هواداران ایرانی تعریف می کند و می گوید تیم ملی هر جا که می رود، انگار در خانه خودش است.

مربی پرتغالی با بخش فارسی رادیو سوئد گفت و گو کرد و در این مصاحبه، جدایی خود از تیم ملی را قطعی دانست. کروش در این باره توضیح داد: «در بازی با سوئد، برای آخرین بار روی نیمکت ایران می نشینم.»

او گفت که استعفا نداده است: «من استعفا ندادم بلکه با مسئولان تازه فدراسیون فوتبال به توافق نرسیدم.»

او در پاسخ به این سوال که تمایلی برای ماندن ندارد، گفت: «من بارها گفته ام که می خواستم بمانم و کارم را با ایران ادامه دهم اما در دیداری که با مسئولان تازه فدراسیون فوتبال داشتم به این نتیجه رسیدم که بهتر است همکاری مان خاتمه پیدا کند و من از تیم ملی جدا شوم تا آنها بتوانند با دست بازتری برای آینده ایران تصمیم گیری کنند.»

کروش سپس درباره بازی با سوئد توضیح داد: «این مسابقه تجربه بین المللی بازیکنان را بیشتر می کند. بی شک ایران در آینده از این تجربه برای مقابله با حریفانی چون ژاپن، استرالیا و کره جنوبی استفاده می کند.» او درباره تیم ملی سوئد هم گفت: «این تیم بازیکنان نامداری دارند.

سوئد یک تیم حرفه ای است. از اینکه چنین فرصتی دست داد تا مقابل چنین تیمی قرار بگیریم، بسیار خوشحالم. نتیجه هر چه باشد، مهم نیست چراکه برای ایران بازی مقابل چنین تیم هایی خودش یک برد است.»

سرمربی پرتغالی در پایان از هواداران ایرانی تعریف کرد: «هر جا می رویم انگار در خانه خودمان هستیم. ایرانی ها خونگرم و فوتبالدوست هستند و تیم ملی را هیچگاه تنها نمی گذارند. امیدوارم بازی خوبی را مقابل سوئد انجام بدهیم تا جواب محبت های این هواداران را بدهیم.»