تیم ملی فوتبال ایران سه شنبه از ساعت ۲۳ در ورزشگاه فرندز آرنای استکهلم در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم ملی سوئد می‌رود.

تیم ملی ایران در شرایطی به مصاف سوئد خواهد رفت که طبق توافق به عمل آمده بین فدراسیون فوتبال ایران و کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی قرار است کی‌روش پس از این دیدار از سرمربیگری تیم ملی خداحاظی کرده و جای خود را به فرد دیگری بدهد.

البته تیم ملی در دیدار با شیلی، تیم پانزدهم رده‌بندی فیفا نتیجه دور از انتظار و فوق‌العاده‌ای را کسب کرد تا در آستانه خداحافظی کی‌روش از تیم ملی و در حالی که سکانس پایانی این مربی در فوتبال ایران فرا رسیده است، جو فوتبالیِ جامعه دوباره به سود این مربی پرتغالی شده و هواداران فوتبال ملی ایران یک بار دیگر خواهان ادامه همکاری این مربی با تیم ملی ایران برای سال‌های آینده باشند.

در این بین اما به قول کی‌روش کادر اداری جدید فدراسیون فوتبال بر خلاف کفاشیان، با توجه به شرایط اخیر و ارزیابی نتایجی که این مربی در طول عمر مربیگری خود در ایران با تیم ملی کشورمان گرفته است، خیلی تمایلی به ماندن او نشان نداده و با احساسی برشمردن آنچه که این روزها بر هواداران فوتبال ایران و علاقمندان به تیم ملی قالب شده است، اعتقاد دارند باید در این مورد با کارشناسی به اظهارنظر پرداخت.

در هر صورت دیدار با تیم ملی سوئد علاوه بر اینکه طبق گفته طرفین، آخرین دیداری خواهد بود که ‌کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران را هدایت خواهد کرد، از جنبه‌های دیگری نیز برای فوتبالدوستان ایرانی قابل اهمیت و مورد توجه است که از جمله آنها می‌توان به حضور فوق ستاره سوئدی در این دیدار مقابل ملی‌پوشان فوتبال ایران اشاره کرد.

زلاتان ابراهیموویچ که این روزها حتی شایعات مبنی بر خداحافظی‌اش از میادین را رد کرده و اعلام کرده است در آینده به مأموریت‌های جدیدتر فکر می‌کند به قدری جذابیت دارد که می‌تواند یک تنه در صورت حضور در ترکیب اصلی سوئد مقابل ایران، این دیدار را تحت‌‌الشعاع حضور خود قرار داده و شاید بی جهت نباشد اگر این مسابقه دوستانه را تقابل تیم ملی ایران و زلاتانِ بزرگ بنامیم.

از سوی دیگر ملی‌پوشان کشورمان که این روزها دست به هر کاری می‌زنند تا کی‌روش را نگه دارند می‌خواهند به مانند دیدار با شیلی نمایشی خیره کننده از خود ارائه کنند و با دوندگی بالا، سوئد را هم در آخرین روزی که کارلوس روی نیمکت تیم ملی ایران می‌نشیند به نسخیر دربیاورند.

در این دیدار به نظر نمی‌رسد خیلی شاهد تغییرات اساسی در ترکیب اصلی تیم ملی باشیم و شاید فقط در فاز هجومی خسرو حیدری و در فاز دفاعی امیرحسین صادقی یا مرتضی پورعلی گنجی به ترکیب اصلی وارد شوند.

تیم ملی ایران در آخرین رده بندی اعلام شده فیفا در مکان چهل و یکم قرار دارد و سوئد نیز ۴ پله پایین تر از تیم ملی ایران در این رده بندی قرار دارد.

همچنین طبق توافق به عمل آمده قرار است تیم ملی ایران در این دیدار تدارکاتی با لباس قرمز رنگ به مصاف تیم ملی سوئد برود و از سوی دیگر سوئدی‌ها نیز با لباس‌های همیشگی خود زرد و آبی‌رنگ مقابل ایران صف‌آرایی خواهند کرد.

تیم ملی ایران بعد از این مسابقه، سوئد را به مقصد کشورمان ترک خواهد کرد و چهارشنبه ساعت ۲۰:۳۰ وارد ایران خواهد شد.