در شرایطی که کمتر کسی تصور می کرد ایران بتواند از پس تیم پرستاره و هیجان انگیز شیلی بربیاید، بازیکنان ایران از همان ابتدای مسابقه کنترل مسابقه را در دست گرفتند و با ارائه یک نمایش تهاجمی و منطقی تیم ملی فوتبال شیلی را شکست دادند.

جالب است بدانید ستارگان تیم ملی فوتبال شیلی نمایش ایران در این مسابقه را کامل و بدون عیب توصیف کرده اند. تیم ملی فوتبال ایران که در شب گذشته ترکیبی مشابه با جام ملت ها(البته با دو، سه تغییر اجباری) به میدان رفته بود، بیش از هر چیز موفقیت خود را مدیون انسجام و تمرکز بازیکنانی است که اگرچه سن و سالشان برای یک تیم ملی امیدوارکننده نیست اما به چنان ثباتی رسیده اند که شاید بتوانند در مقابل هر حریف قدرتمندی همین قدر درخشان و نباز باشند و آنچه که شب گذشته دیدیم، محصول کار ۴ ساله سرمربی تیم ملی است. کارلوس کی روش که حالا میلیون ها هوادار ایرانی را به عنوان طرفدار جدی حامی خود می بیند.

او که تصمیمش را برای جدایی از تیم ملی گرفته دیروز در پاسخ به سوالی درباره جدایی اش گنگ و مبهم صحبت کرد و بدون آنکه اسم کسی را بیاورد همان جمله پس از گفت و گو با علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون را تکرار کرد؛ اینکه کاری که فدراسیون از وی می خواهد بیشتر از توانایی اوست و آنچه که وی تا به حال انجام داده نظر مسوولان وزارت ورزش و البته دبیرکل جدید را جلب نکرده است.

جالب اینجاست که کی روش حالا مهره وزیر این شطرنج طولانی و خسته کننده را در اختیار دارد و پیروزی ایران در شب گذشته هزینه جدایی سرمربی را باز هم بالاتر برده تا رضایت به جدایی وی پس از بازی با سوئد شبیه به یک کار انتحاری باشد. آواز قوی کی روش در نزدیکی رودخانه مشهور دانوب که برای بسیاری از هنرمندان اروپا الهام بخش خلق کارهای هنری بوده است، حالا برگ برنده این مربی محبوب است که قصدش را برای پر کشیدن از آسمان ایران گرفته است. البته باید گفت تا چه پیش آید؟