پس از کسب تساوی بدون گل در دو دیدار رفت و برگشت دور یک چهارم نهایی جام باشگاه های اروپا در فصل ۱۹۶۴-۶۵ بین دو تیم لیورپول و کلن کار به بازی سوم در زمین بی طرف کشید.

بازی سوم در زمین فاینورد برگزای می شد و به وضوح هواداران آلمانی بیشتری در استادیوم حضور داشتند. در بازی سوم لیورپول توانست در نیمه نخست با گل های ایان سنت جان و راجر هانت ۲-۰ پیش بیفتد اما در ادامه کارل هاینس تیلن(بازیکنی که در دو پست مدافع و مهاجم بازی می کرد!) و هانس لوهر کار را به تساوی کشاندند.

قرار بر این شد که پرتاب سکه برنده مسابقه را مشخص کند. داور بازی روبرت شاوت از بلژیک کسی بود که در وسط زمین بین جمعیت و کاپیتان های دو تیم ران یتس از لیورپول و وولفگانگ اورات با سکه ای در دست قرار داشت.

یتس در خصوص آن لحظه بعدها گفت: " من پیش دستی کردم و به داور کفتم خط با من. داور قبول کرد. او سکه را انداخت و سکه روی لبه فرود آمد! رو به داور کردم و گفتم داور، باید دوباره سکه بیندازی و او گفت همینطور است آقای یتس. فکر می کنم کاپیتان آلمانی بیش از اندازه هیجان زده شده بود. داور دوباره سکه را پرتاب کرد و خط پایین آمد. "

پس از حدود ۳۰۰ دقیقه فوتبال در سه کشور متفاوت و دو بار پرتاب سکه، به هر ترتیب این لیورپول بود که برای نخستین بار راهی مرحله نیمه نهایی جام باشگاه های اروپا می شد. یتس افزود: " از زمین خارج شدم و به سمت بیل شنکلی رفتم. او به کنار من آمد و گفت کارت را به خوبی انجام دادی مرد. به تو افتخار می کنم. کدام را انتخاب کرده بودی؟ گفتم خط را انتخاب کرده بودم رئیس! منتظر ماندم تا از من ستایش کند اما او گفت من هم اگر بودم خط را انتخاب می کردم و بعد رفت. "

خبرنگار محلی هوراس یتس از لیورپلو دیلی پست در گزارش پس از بازی خود در خصوص این دیدار نوشت این عجیب ترین اختتامی بود که می شد برای یک فوتبال در نظر گرفت.

لیورپول در مرحله نیمه نهایی آن سال به اینترمیلان برخورد کرد. برخورد این دو باشگاه در آن زمان یکی از نخستین برخوردهای تاریخی فوتبال انگلستان و ایتالیا به سرگردگی دو مربی افسانه ای دو باشگاه بیل شنکلی و هلنینو هررا بود. لیورپول در بازی رفت در آنفیلد در مسابقه ای که از سوی شنکلی با عنوان بهترین بازی تاریخ فوتبال یاد شد ۳-۱ برنده شد اما در ایتالیا و در روزی که اعتراضات زیادی به داوری انجام شد، ۳-۰ بازنده شد و در نهایت این اینتر بود که به مقام قهرمانی نائل شد.