اسطوره فوتبال برزیل اعتراف کرد که در میان برترین بازیکنان حال حاضر دنیا، ستاره آرژانتینی بارسا را به همتای پرتغالی او ترجیح می‌دهد.

در آستانه دیدار تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید در دومین ال ‌کلاسیکوی فصل، پله تأکید کرد که لیونل مسی در وضعیت بهتری نسبت به کریستیانو رونالدو قرار دارد و اگر او سرمربی یک تیم بود ترجیح می‌داد مسی را در تیمش داشته باشد تا رونالدو.

پله اظهار داشت: سبک بازی مسی و رونالدو متفاوت است اما من فکر می‌کنم که مسی بازیکنی است که بیشتر به کار گروهی تیم کمک می‌کند و بیشتر پاس می‌دهد در حالی که کار رونالدو بیشتر در گلزنی خلاصه می‌شود. به نظر من رونالدو مثل رونالدو نازاریوی برزیلی و سبک بازی‌اش شبیه اوست.

وی افزود: اگر من مربی یک تیم و مجبور بودم از میان مسی و رونالدو یکی را انتخاب کنم، گزینه‌ام مسی بود با این حال هر ۲ بازیکن عالی هستند.

پله در پاسخ به این سؤال که آیا مسی و رونالدو می‌توانند افتخارات او در دوران بازیگری‌اش را تکرار کنند، عنوان کرد: خیر. من فکر می‌کنم که هر دوی آنها بازیکنان خوبی هستند که در هر دوره‌ای می‌توانند بازی کنند اما من در دوران بازیگری‌ام بیش از هزار گل زدم.