رسانه های خارجی و به ویژه پرتغالی در بازتاب گسترده خبر استعفای کارلوس کی روش از مربیگری تیم ملی فوتبال ایران، علت این اتفاق را وجود فشارهای موجود عنوان کردند.

این مربی پرتغالی که بعد از مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴، قرارداد خود را با تیم ملی ایران به مدت ۴ سال دیگر تمدید کرده بود، روز جمعه اعلام کرد بعد از دیدار دوستانه تیم ملی با شیلی و سوئد در روزهای ۵،۱۱ فروردین، از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

وی خود علت این تصمیم را فشارهای خارجی دانسته و گفته است: نمی خواستم تیم ملی ایران را ترک کنم و حتی در مورد آن فکر هم نمی کردم. ولی تصمیم گیری از دستان من خارج بود. حتی رییس فدراسیون فوتبال ایران نیز چنین اتفاقی را نمی خواست اما متأسفانه به دلیل فشارهای موجود هر دو مجبور شدیم در مورد این مسئله به توافق برسیم.

بر پایه این گزارش، گفته می شود موضوع حضور سردار آزمون و علیرضا جهانبخش در تیم ملی آخرین اختلاف نظر کی روش با فدراسیون فوتبال و همچنین وزارت ورزش ایران بود.

وی پیش از این و در پی لغو اردوهای تدارکاتی تیم ملی قبل از مسابقات جام جهانی نیز از کمبود امکانات مالی برای تأمین وسایل مورد نیاز بازیکنان شکایت کرده بود.