خبر ورزشی: اگر بگوییم سجاد شهباززاده در سال ۹۳ یکی از بهترین و تأثیرگذارترین بازیکنان استقلال بود، بیراه نگفته‌ایم. او با گل‌های حساسی که به ثمر رساند امتیازات باارزشی را برای استقلال به ارمغان آورد. شهباززاده که در مستطیل سبز پر جنب و جوش، فرصت‌طلب و سختکوش است خارج از فوتبال سر به زیر، محجوب‌ و صد البته دوست داشتنی و بامعرفت است. او همان‌طور که قول داده بود به خبرورزشی آمد، پای سفره هفت ‌سین نشست و…

در این روزهای پایانی سال ۹۳ از خداوند چه می‌خواهی؟

سلامتی و سعادت برای خودم، خانواده‌ام و تمام مردم ایران، از خدا می‌خواهم هر انسانی هر آرزویی دارد به آن برسد و در دنیا نه از جنگ خبری باشد و نه از فقر و گرسنگی.

در بعد ورزشی چه آرزویی داری؟

طبیعی است که دوست داشته باشم با استقلال به مقام قهرمانی لیگ برتر برسم و به تیم ملی کشورم دعوت شوم. این دو آرزو سخت اما دست یافتنی است.

از سال ۹۳ راضی بودی؟

خدا را شکر. سال ۹۳ برایم سالی خوب بود. شاید ناراحتی و تلخی‌هایی نیز وجود داشت اما در مجموع سال خوبی را پشت‌سر گذاشتم. یکی از بهترین اتفاقات زندگی‌ام در این سال استقلالی شدنم بود. حضور در پرافتخارترین و بهترین تیم ایران که میلیون‌ها هوادار دارد اصلاً اتفاق کوچکی نیست.

از تیم ملی نیز در این سال خط خوردی.

خب پیش از شروع جام ملت‌ها از سوی کروش خط خوردم. اگرچه ناراحتی‌هایی برایم داشت اما به نظر سرمربی تیم ملی احترام گذاشتم و آن را قسمت و تقدیر زندگی‌ام نامیدم. برای ملی‌پوش شدن دیر نیست و آنقدر تلاش می‌کنم تا بتوانم نظر سرمربی تیم ملی را جلب کنم.

بهترین اتفاق زندگی‌ات در سال ۹۳؟

همان چیزی که چند لحظه پیش به شما گفتم. استقلالی شدنم…

و بدترین…

باخت دربی. هنوز هم هر وقت یاد آن می‌افتم ناراحت می‌شوم، چرا که اصلاً سزاوار این شکست نبودیم و در روزی مغلوب شدیم که باورش سخت بود.

تا حالا شده حسرت چیزی را بخوری؟

حسرت؟! نه حسرت چیزی را در زندگی‌ام نخورده‌ام. البته زندگی شخصی اما در بعد ورزشی چرا. برایتان می‌توانم مثال هم بزنم؛ چرا در فلان بازی موقعیت خوبی را خراب کردم یا اگر یک کار دیگری انجام می‌دادم شرایط بهتر می‌شد.

به نظرت سجاد شهباززاده چه جور آدمی است؟

این سؤال را باید از دیگران بپرسید. من چه بگویم.

حالا خودت را در یک جمله تعریف کن.

سعی می‌کنم خوب باشم و دروغ نگویم و از خودم خاطره بدی بر جای نگذارم.

خیلی‌ها می‌گویند شهباززاده آدم خونسردی است. نحوی شادی گلت نیز این را نشان می‌دهد.

این موضوع بارها در اردوها و تمرینات استقلال بحثشده است و بچه‌ها به من می‌گویند چرا شادی خاصی از خودت نشان نمی‌دهی. البته در روز دربی و بازی پیکان خیلی شادی کردم اما در مجموع شاید درست باشد.

لحظه سال تحویل در کجا هستی؟

اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و برنامه تمرینات و تعطیلات استقلال به هم نخورد برای عید راهی اردبیل می‌شوم تا در کنار خانواده‌ام باشم. این موضوع می‌تواند برایم خوشایند باشد چرا که در سال‌های اخیر مدام تمرین و مسابقه داشتیم.

بیشتر از همه در استقلال با چه کسی شوخی می‌کنی؟

محسن فروزان.

خوش‌تیپ‌ترین بازیکن استقلال…

همه خوش‌تیپ هستند. مگر در استقلال بد تیپ هم داریم.

خسیس‌ترین بازیکن چی؟

همه می‌گویند خسرو حیدری اما من که تا حالا چیزی ندیدم اما به نظر جمع احترام می‌گذارم.

در سال ۹۴ چند تا گل می‌زنی؟

چندتا؟! نمی‌توانم پیش‌بینی کنم اما سعی خواهم کرد تا می‌توانم گل بزنم.

استقلال قهرمان می‌شود؟

امیدوارم. مطمئن باشید همه کار می‌کنیم تا با استقلال تهران قهرمان لیگ برتر شویم.