مهاجم اروگوئه‌ای تیم فوتبال بارسلونا بازی بعدی تیمش در هفته بیست و هشتم لالیگا را در حد و اندازه یک فینال برای آبی و اناری‌پوشان کاتالونیا توصیف کرد.

لوئیز سوارز معتقد است پیروزی در ال‌کلاسیکوی هفته آینده برای بارسلونا همان قدر مهم است که پیروزی در یک فینال. مهاجم اروگوئه‌ای بارسلونا که برای دومین بار حضور در جدال معروف کاتالان‌ها و کهکشانی‌ها را تجربه می‌کند، در این خصوص اظهار داشت: شما باید از این بازی لذت ببرید و روی اینکه چگونه می‌توانید بهترین بازی ممکن را برای رسیدن به پیروزی انجام دهید، تمرکز کنید.

وی افزود: چنین بازی‌‌هایی تأثیر فراوانی روی وضعیت روانی بازیکنان می‌گذارند. از نظر انگیزه و اعتماد به نفس این بازی‌ها شما را در وضعیت خوبی قرار می‌دهند و ما امیدواریم که این بازی برای تماشاگران یک نمایش تماشایی از آب در آید.

سوارز با اشاره به پیروزی ۵ بر صفر به یاد ماندنی بارسلونا در ال‌کلاسیکوی سال ۲۰۱۰ که در آن زمان ژوزه مورینیو هدایت کهکشانی‌‌ها را برعهده داشت، ادامه داد: من آن بازی که بارسلونا ۵ بر صفر رئال مادرید را شکست داد را به یاد دارم چون در استادیوم بودم. خاطره چنین اتفاقاتی تا مدت‌ها در یادها می‌ماند. اینکه هواداران چگونه برد تیم‌شان را جشن گرفتند و بازیکنان در زمین بازی خوشحالی کردند. آن بازی باور نکردنی بود.

مهاجم پیشین لیورپول درباره نقاط ضعف رئال مادرید هم عنوان کرد: مسلماً رئال مادرید همیشه رئال مادرید است. لازم نیست چیز دیگری درباره این تیم بگویید چون همه کیفیت این تیم و بازیکنانش را می‌شناسند اما این تیم در عین حال که در خط حمله و میانی توانایی زیادی دارد در خط دفاعی هم نقاط ضعفی دارد که ما باید از آنها برای ضربه زدن به این تیم استفاده کنیم.