فریدون معینی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در مورد دلایل ترجیح دادن امارات به ایران برای کسب میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹ اظهار داشت: " شاید سیاستی در پشت پرده باشد که ما روی آن اشراف نداشته باشیم اما عوامل متعددی چون توسعه فوتبالی، امکانات سخت افزاری و برنامه‌ریزی اجرایی کشورها در این میان مورد نظر قرار می‌گیرد. "

وی افزود: " امکانات هتل، جاده و فرودگاه از دیگر مسائل مورد توجه است اما نکته مورد اهمیت درباره ایران، این است که مردم ایران بسیار فوتبالدوست هستند و برگزاری مسابقات در ایران حتی به نفع AFC بود. شاید از نظر تجهیزات و ورزشگاه امارات شرایط بهتری داشته باشد اما ایران ریشه فوتبالی قوی‌تری دارد. "

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: " هم از نظر استقبال تماشاگران این میزبانی برای فوتبال آسیا خوب بود و هم فوتبال ایران برای اصلاحات سخت افزاری مجاب می‌شد. امیدوارم در فرصت بعدی این مسائل لحاظ شود و میزبانی جام ملت‌ها به ایران داده شود. "

معینی درباره اینکه به اندازه فدراسیون فوتبال انگیزه در سایر بخش‌های کشور برای گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا وجود نداشت، گفت: " همانطور که گفتم شاید از برخی مسائل بی اطلاع باشیم اما به هر صورت از نظر فوتبالی ایران میزبان بهتری برای این مسابقات بود. "

وی درباره جلسه کمیته فنی با سرمربی تیم ملی فوتبال هم گفت: " به احتمال زیاد این نشست را در هفته آینده خواهیم داشت. البته این نشست‌ها کم بوده و باید تعداد آنها بیشتر باشد تا تفاهمات بیشتری داشته باشیم. "

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه گزینه‌های ایرانی دستیاری کارلوس کی‌روش تاکنون با او به نتیجه نرسیده‌اند و سرمربی تیم ملی هم اعلام کرده مربی می‌خواهد که حتی کاور را هم از روی زمین بردارد، به تسنیم گفت: " حتی برای سرمربی تیم ملی هم عار نیست که مانع روی زمین بچیند و به بازیکنان کاور بدهد. این مسائل در فوتبال عادی است. نمی‌خواهم بگویم کی‌روش از مربیان شماره یک دنیاست اما بی تردید شناخته شده و کاربلد است و مربی ایرانی که در کنار او قرار می‌گیرد باید از تجربیات بزرگ این مربی نهایت استفاده را ببرد. "

معینی تصریح کرد: " مربیان ایرانی باید تحمل پذیری لازم برای کار در کنار سرمربی تیم ملی را داشته باشند و به نظرم بهتر است که قبل از انتخاب و معرفی دستیار ایرانی، باید گزینه ایرانی چند جلسه با کی‌روش داشته باشد و تمامی شرایط و خواسته‌های کادر فنی تیم ملی را بداند تا در نهایت دستیار ایرانی سرمربی تیم ملی با آگاهی کامل انتخاب شود. "