تراکتورسازی تبریز فردا در ورزشگاه خانگی خود میزبان پرسپولیسی خواهد بود که روزهای خوبی را به واسطه دو پیروزی در آسیا سپری می کند.

هفته بیست و دوم لیگ برتر
یکشنبه ۱۷ اسفند ساعت ۱۶:۳۰
ورزشگاه یادگار امام شهر تبریز

نتیجه بازی رفت: پرسپولیس ۱-۳ تراکتورسازی
تراکتورسازی

حضور تونی الیویرا علی رغم حرف و حدیثهایی که به همراه داشت، آرامش نسبی را در تیم پرتلاطم تراکتورسازی ایجاد کرد. این تیم که به شدت اسیر حواشی و فشارهای داخلی بود این روزها با چند نتیجه خوب و ایستادن در مکان دوم جدول رده بندی کم کم آرامش را در خود احساس می کند. پیروزی ارزشمند مقابل تیم قدرتمند الاهلی در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تراکتوری ها از لحاظ روحی برای این بازی بزرگ آماده کرده و آنها می خواهند نتیجه درخشان بازی رفت در تهران را این بار در تبریز تکرار کنند. اهمیت این بازی برای سرخ پوشان شهر تبریز بسیار زیاد است چرا که سه امتیاز آن می توان آنها را بالاتر از استقلال در صدر جدول قرار دهد.
پرسپولیس

در آنسوی میدان سرخ پوشان پایتخت قرار دارند که همانند همرنگ تبریزی خود روزهای خوبی را پشت سر می گذارند. حمید درخشان پس از پشت سر گذاشتن فشارهای زیادی که رویش بود تیمش را با دو برد بسیار ارزشمند در لیگ قهرمانان آسیا به ساحل آرامش رساند و این بار در لیگ برتر به دنبال کسب نتایج مناسب و تداوم روزهای خوب خود و تیمش هست. پرسپولیس که در لیگ برتر شرایط چندان خوبی ندارد در مقابل تراکتورسازی می تواند با تکیه بر انرژی سرشار حاصل از دو برد خود در آسیا سه امتیاز این بازی سخت را نشانه گرفته و با به دست آوردن آن خود را به تیم های نیمه اول جدول رده بندی نزدیک تر کند.
ستاره های احتمالی

لوسیانو ادینیو(تراکتورسازی)
مهاجم برزیلی محبوب تبریزی ها بدون شک خطرناک ترین بازیکن تیمش مقابل پرسپولیس خواهد بود. سرمربی پرتغالی سرخ پوشان در دیدار فردا حساب ویژه ای رو گلزنی آقای گل فعلی لیگ برتر باز کرده است.

فرناندو گابریل(پرسپولیس)
هافبک برزیلی سرخ پوشان پایتخت ستاره احتمالی این تیم مقابل تراکتورسازی می تواند باشد. گابریل در میانه میدان تحرک و جذابیت را به بازی پرسپولیس بخشیده و در بازی حساس فردا مقابل تراکتورسازی نیز حضور وی می تواند برتری را در میانه میدان ازآن این تیم کند.
تاریخچه بازی های دو تیم

* دو تیم تا کنون ۱۳ بار در لیگ برتر به مصاف هم رفته اند.

* تراکتورسازی ۷ بار و پرسپولیس ۵ بار موفق به پیروزی در نبرد سرخ های تبریز و تهران شده اند و یک بازی نیز با تساوی به پایان رسیده است.