به گزارش Sky Sports، شکست مقابل لیورپول و بارسلونا و کم شدن امیدهای قهرمانی سیتیزن ها دوباره فشار ها را بر روی پیگرینی افزایش داده است و حتی صحبت از گزینه های جانشینی او در محافل ورزشی انگلیس به گوش می رسد. با این وجود مهندس اعتقاد دارد که هیچ فشاری را احساس نمی کند. وی در این مورد می گوید:

" اگر بخواهم در اینجا ادامه دهم هیچگونه فشاری روی من نیست که هر سال قهرمانی بیاورم. فشاری را احساس نمی کنم به خصوص از جانب رسانه ها. تنها زمانی تحت فشار قرار می گیرم که ببینم تیمم به سبکی که می خواهم بازی نمی کند. "

قبل از انتصاب پیگرینی به عنوان سرمربی منچسترسیتی، مدیر اجرایی این باشگاه فران سوریانو گفت که سیتی می خواهد در پنج سال پتج قهرمانی ارزشمند کسب کند. پیگرینی فصل قبل دو عنوان قهرمانی کسب کرد ولی اصرار دارد هیچقوت قولی برای قهرمانی در هر فصل نداده است. وی ادامه داد:

" وقتی قرارداد امضا کردم، هیچقوقت نگفتم هر سال قهرمان می شویم یا اینکه پنج قهرمانی طی پنج سال بدست می آوریم. این جمله را فران گفته است و کاملاً طبیعی است. شما فوتبال را می شناسید. راه های مختلفی برای آنالیز فصل ها وجود دارد. قهرمانی مهم است ولی همیشه مهم ترین چیز نیست. "

سرمربی شیلیایی همچنین در مورد گزینه های جانشینی او که در رسانه ها عنوان می شود و احتمال اخراجش گفت:

" من همیشه در مورد زمان حاضر فکر می کنم. شما هیچوقت نمی دانید در آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد. شما نمی دانید مقابل بارسلونا صعود می کنیم یا حذف می شویم. شاید فصل پیش هیچکس انتظار نداشت ما قهرمانی شویم. فکر کردن به آینده بدترین چیز است زیرا شما را با موضوعات زیادی درگیر می کند. مهم زندگی در زمان حال است. من ۲۵ ساله تجربه سرمربی گری در باشگاه های مهم دارم و هیچقوقت فشاری احساس نکرده ام. "