علیرضا مرزبان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سؤال که آیا خطر سقوط را احساس می‌کنید، گفت: " طبیعتا نمی‌توانیم بگوییم خطری ما را تهدید نمی‌کند. گرفتن ۲۴ امتیاز خوب است، ولی گارانتی خوبی محسوب نمی‌شود که خیالمان حتما راحت باشد. ما بازیکنان خوبی داریم و می‌توانیم این شرایط را تغییر دهیم و تلاش می‌کنیم جایگاه مناسبی در جدول به‌ دست آوریم. "

وی با اشاره به مشکلاتی که برای باشگاه پدیده پیش آمد، ادامه داد: " بخشی از موضوع به مسائل مالی مربوط می‌شود که همین باعثشد دو هافبک خارجی ما تیم را ترک کنند. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد تمامی برنامه‌های فنی ما به‌هم می‌خورد و نوعی عدم تعادل به‌وجود می‌آید. در تلاش هستیم هرچه زودتر پولی به بچه‌ها برسانیم و یکی از بازیکنان خارجی را به تیم برگردانیم. "

سرمربی پدیده خاطرنشان کرد: " من می‌دانم که بازیکنان براساس پولی که دریافت می‌کنند، برنامه‌ریزی‌هایی انجام می‌دهند. آنها حق دارند نگران باشند، ولی نظر من این است که بازیکنان پدیده بهتر است بیشتر روی مسائل فوتبالی تمرکز کنند. با این حال درک می کنم آنها شرایط سختی را پشت سر می‌گذارند. "

مرزبان اظهار داشت: " دنبال این هستیم اردویی را در کیش یا بندرعباس برگزار کنیم تا روی هماهنگی بازیکنان و تغییر سیستم احتمالی کار کنم. هواداران پدیده بدانند که ما نهایت تلاش خود را انجام خواهیم داد تا آنها را خوشحال کنیم. به هر حال مشکلاتی به‌وجود آمد که ما را از مسیرمان دور کرد، ولی می‌خواهیم دوباره به مسیر اصلی‌مان برگردیم. "