حمید درخشان درباره گزینه‌های مطرح شده برای هدایت پرسپولیس، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: طبیعی است در جایی کار می‌کنیم که ویژه است و هر روز و هر ساعت یک خبر و گزینه جدید مطرح می‌شود. اینها در روند تیم تاثیر منفی می‌گذارد. اگر قرار است نتیجه بگیریم، باید تیم آرامش داشته باشد. بخصوص بازیکنان که در حال حاضر نیازمند تمرکز هستند.

وی درباره افشین قطبی، برانکو ایوانکوویچ و مصطفی دنیزلی که اخیرا گزینه جدید هدایت پرسپولیس شده است، با خنده گفت: قبل از همه این داستان‌ها باید مشکلات داخلی و مشکلات بازیکنان را حل کنیم. قبل از اینکه گزینه سرمربیگری معرفی کنیم ببینیم آیا مشکلات داخلی حل شده است یا خیر.

سرمربی تیم پرسپولیس در ادامه تاکید کرد: تیم ما با صلابت بازی می‌کند و مشکلش جای دیگری است. مشکل پرسپولیس مربی نیست. واقعا بیاییم یک مقدار ریز شویم و ببینیم مشکل کجاست. معرفی گزینه‌های مربیگری نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه مشکلات را بیشتر می‌کند.

درخشان خاطرنشان کرد: کدام مربی ضمانت می‌دهد که همه بازی‌های پرسپولیس را پیروز از میدان خارج شود؟ با توجه به اینکه فاصله مسابقات هم خیلی کوتاه است و زمان زیادی برای تیم‌ها نیست.

وی در خصوص اینکه اکثر بازیکنان ایرانی به محض اطلاع از تغییر کادر فنی دیگر از سرمربی خود حرف شنوی ندارند و این هم می‌تواند از مشکلات پرسپولیس باشد، تصریح کرد: خدا را شکر شرایطی در پرسپولیس ایجاد شده که تمام بازیکنان با هم متحد هستند. بحثاینها نیست. تیم ما ۹۰ دقیقه حمله می‌کند ولی گل نمی‌زند که این به تمرکز بازیکنان بر می‌گردد. ما باید مشکلات روحی و روانی بازیکنان را حل کنیم.

سرمربی پرسپولیس در بخش دیگری از صحبت‌هایش با رادیو جوان، اظهار کرد: گزینه‌هایی را برای هدایت پرسپولیس مطرح می‌کنند که سال‌هاست استراحت می‌کنند و در چند سال اخیر موفقیت زیادی کسب نکرده‌اند! لا اقل نام مربی‌ای را مطرح کنید که به روز و در حال فعالیت باشد! اینها که سوابق موفقی نداشته‌اند!

درخشان باز هم تاکید کرد که تغییر سرمربی مشکل پرسپولیس را حل نمی‌کند. وی افزود: در این مقطع زمانی مطرح کردن نام مربیان دیگر نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه ضربه محکمی می‌زند تا تیم از هم بپاشد.

وی یادآور شد: پرسپولیس نیاز به آرامش دارد. باید کمک کنند تا تیم به آرامش برگردد و کارمان را ادامه بدهیم.

سرمربی پرسپولیس در پایان در پاسخ به این سئوال که آیا اگر تا پایان فصل با این تیم ادامه بدهد، می‌تواند موفق باشد یا خیر، گفت: باید واقع بینانه نگاه کنید. مگر تیم ما بد بازی می‌کند؟ اگر گل نمی‌زنیم مشکل جای دیگری است. این شرایط و گل نزدن ما ثابت نمی‌ماند و تغییر می‌کند. اگر آرامش به پرسپولیس برگردد و مشکلات داخلی هم حل شود، ما به گل هم خواهیم رسید.