تیم فوتبال رم از آغاز سال ۲۰۱۵ عملکرد فاجعه باری داشته است. با تساوی در ۵ دیدار از ۶ دیدار سری آ رقابت برای قهرمانی در سری آ با تیم یوونتوس برای آن ها به اتمام رسیده است. در اوایل ماه فوریه نیز با شکست برابر فیورنتینا از جام حذفی ایتالیا نیز کنار رفته اند و اکنون تنها رقابتی که برای آن ها باقی مانده است لیگ اروپا می باشد. اگر تیم رم می خواهد همچنان شانسی برای رقابت با یوونتوس در صدر جدول داشته باشد می توان گفت ۲ دیدار در لیگ اروپا و ۲ دیدار آینده در سری آ نقش تعیین کننده ای برای این تیم خواهد داشت.

رم در روز ۲ مارس به دیدار یوونتوس می رود و این دیدار آخرین شانس آن ها برای باقی ماندن در کورس قهرمانی است. با فرض این که تیم رم در دیدار این هفته برابر ورونا به پیروزی برسد، برد در دیدار برابر یوونتوس اختلاف را به ۴ امتیاز کاهش می دهد. اما اکنون تمامی نگاه ها به سوی دیدار برابر فاینورد در لیگ اروپا است. کسب نتیجه خوب در لیگ اروپا می تواند نقش مهمی در سید بندی تیم رم در رقابت های اروپایی فصل های بعد داشته باشد. همچنین به نظر می رسد تیم رم شانس بیشتری نسبت به تیم فاینورد داشته باشد.

رودی گارسیا می گوید که بازیکنانش باید عملکرد بهتری داشته باشند تا بتوانند به پیروزی برسند. تیم رم در این دیدار دوباره جروینهو را در اختیار داشت و به نظر می رسید که خط حمله خوبی داشته باشند. در فصل گذشته و شروع این فصل مشاهده شد که جروینهو و توتی هماهنگی بسیار خوبی با یکدیگر دارند. تصادفی نیست که در چند هفته گذشته عملکرد توتی بدون حضور جروینهو که در جام ملت های آفریقا حضور داشت ضعیف شده است. آن ها امیدوار بودند با بازگشت این زوج عملکردشان بهتر شود.

تیم فاینورد در لیگ هلند با صدر جدول ۲۰ امتیاز اختلاف دارد. انتظار می رفت تیم رم با پیروزی برابر فاینورد بتواند به فرم سابق خود بازگردد و با خیالی آسوده به هلند برود. اگر رم از لیگ اروپا حذف شود ممکن است مشکلاتی بین گارسیا و مدیران رم ایجاد شود. تیم رم در دیدار رفت برابر فاینورد عملکرد خوبی نداشت و در استادیوم خود به تساوی ۱-۱ رضایت داد و باید دید در دیدار برگشت چه اتفاقاتی رخ می دهد.

۳ دیدار آینده رم در ۱۰ روز می تواند سرنوشت این فصل تیم رم را رقم بزند. بدترین حالت ممکن برای رم این است که از لیگ اروپا حذف شوند و در دیدار برابر یوونتوس نیز شکست بخورند که در این صورت عملا این فصل رو بدون جام سپری خواهند کرد. بهترین حالت ممکن نیز پیروزی در این دیدار ها است که آن ها را به فرم ایده آل اول فصل باز می گرداند. شکست دادن یوونتوس در استادیوم المپیکو شهر رم می تواند فاصله این تیم با صدر جدول را کاهش دهد و رویای رسیدن به اسکودتو را برای این تیم زنده نگه دارد. رویای تمامی طرفداران رم به حقیقت پیوستن حالت دوم است و باید دید که آیا چنین اتفاقی رخ می دهد یا خیر.