وماس فرمالن و داگلاس همچنان تنها غایبان بارسا برای دیدار با مالاگا هستند و آندرس اینیستا که به علت بیماری سرماخوردگی و دنی آلوز به علت محرومیت بازی برابر لوانته را از دست داده بودند، مشکلی برای این باز نخواهند داشت.

به نظر می رسد نیمار، لیونل مسی، لوئیز سوارز، جوردی آلبا و دنی آلوز تنها بازیکنانی باشند که هم در مسابقه فردا و هم در دیدار سه شنبه شب بارسا در لیگ قهرمانان اروپا برابر منچسترسیتی از ابتدا به میدان رفته و در سایر پست ها شاهد استفاده از سیستم چرخشی توسط لوئیز انریکه خواهیم بود.

نوردین امربات و ایگناسیو کاماچو دو بازیکن ثابت مالاگا به علت محرومیت در مسابقه شنبه عصر غایب خواهند بود، اما خاوی گوئرا با پشت سر گذاشتن مصدومیت خود در این مسابقه حاضر خواهد بود.

بازیکنان مالاگا در ۲۷ بازی گذشته خود برابر بارسا تنها در دو مسابقه به پیروزی رسیده، ۵ بازی را با تساوی پشت سر گذاشته و در ۲۰ مسابقه از حریف قدرتمند خود شکست خورده اند.

آبی اناری ها در تقریبا یک دهه اخیر(از سپتامبر ۲۰۰۳) در رقابت های لالیگا برابر تیم فوتبال مالاگا شکست نخورده، به ۲ تساوی و ۱۶پیروزی دست یافته و ۵۳ گل به ثمر رسانده اند.

آبی اناری ها در ۱۳ مسابقه اخیر خانگی خود برابر مالاگا حداقل دو گل به ثمر رسانده اند و در سه بازی آخر خود برابر این تیم نیز کلین شیت کرده اند.

شاگردان لوئیز انریکه یازده مسابقه اخیر خود را پس از شکست برابر سوسیداد با پیروزی پشت سر گذاشته، ۴۲ گل به ثمر رسانده و شش کلین شیت به ثبت رسانده اند.

درصورت شکست مالاگا در دیدار شنبه آن ها برای اولین بار از اکتبر سال ۲۰۱۳ در سه مسابقه پیاپی در رقابت های لالیگا شکست خورده اند.

لیونل مسی فوق ستاره آماده آبی اناری ها با ثبت رکوردی خارق العاده در ۱۰ بازی آخر بارسا در استادیوم نیوکمپ گلزنی کرده است.

نیمار مهاجم برزیلی بارسا تا بدین جای فصل ۱۷ گل را در رقابت های لالیگا به ثمر رسانده و این در حالی است که در مجموع بازی های فصل گذشته بارسا در این بازی ها تنها ۹ گل به ثمر رسانده بود.

بازی رفت دو تیم تنها مسابقه این فصل بارسا بود که در آن شاگردان لوئز انریکه نتوانستند ضربه ای را در داخل چهارچوب دروازه مالاگا بفرستند.