علیرضا بیرانوند درباره بازی روز گذشته این تیم مقابل الجیش قطر که منجر به پیروزی یک بر صفر تیم نفت و صعود این تیم به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شد، اظهار کرد: ما از هزینه‌ای که تیم الجیش برای بازیکنانش کرده بود استرس و ترس داشتیم و به دلیل همین استرس از دو روز قبل به اردو رفتیم، چرا که معتقد بودیم آنها با این همه هزینه‌ای که برای تیمشان کرده‌اند برای برد به تهران می‌آیند.

وی ادامه داد: خو‌شبختا‌نه علی منصوریان با آنالیز خوبی که از تیم الجیش کرده بود باعثشد تا تیم نفت به خوبی از پس این بازی بر بیاید. او با کارهایی که انجام داده رکوردهای مورد نظر در مورد تیم نفت را شکسته است و نظم خاصی به تیم داده است. همین که بازیکنان بزرگی همچون کریم باقری در جلسه آنالیز تیم حضور می‌یابند نشان می‌دهد که حضور منصوریان چقدر مثمرثمر است. این در حالی بود که خیلی از ستارگان لیگ هم در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کرده بودند تا از تیم نفت حمایت کنند.

دروازه‌بان تیم فوتبال نفت درباره گروهی که این تیم در لیگ قهرمانان آسیا در آن قرار گرفته است، اظهار کرد: در سخت‌ترین گروه لیگ قهرمانان آسیا قرار داریم و کارمان بسیار سخت است. نفت باید در سه جبهه بجنگد و کار بسیار سختی در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا داریم.

بیرانوند افزود: ما در آسیا حرف‌های زیادی برای گفتن داریم و سعی می‌کنیم به دور بعد صعود کنیم. باید تمرکز بالایی داشته باشیم تا بتوانیم چه در بیرون از خانه و چه در ورزشگاه آزادی با امتیاز از زمین خارج شویم.

وی همچنین درباره حمایت چند هزار نفری تماشاگران از تیم نفت، بیان کرد: خدا را شکر می‌کنیم و دست تک تک هواداران را می‌بوسیم. فکر نمی‌کردیم که این همه تماشاگر به ورزشگاه بیایند. آنها نشان دادند که اسم باشگاه برایشان مهم نیست و چقدر عرق ملی دارند. ما روز گذشته هر پرچم و رنگی را در سکوها دیدیم و این در حالی بود که حس می‌کردیم تنها خانواده‌هایمان در ایران حامی نفت هستند اما دیروز حدود هشت هزار تماشاگر به ورزشگاه آمده بود و در طول ۹۰ دقیقه بازی یکصدا تیم نفت و بازیکنانش را تشویق کردند.