جواد زرینچه درباره شرایط تیمش پیش از دیدار با گسترش فولاد گفت: ما برای پیروزی برابر گسترش فولاد تیم را آماده کرده‌ و به چیزی جز سه امتیاز آن دیدار توجه نداریم. استقلال تنها به این دیدار فکر می‌کند و می‌دانیم که با پیروزی در این دیدار می‌توانیم به صدر جدول برویم اما به این مسئله توجه نمی‌کنیم و به این دیدار مثل یک فینال نگاه می‌کنیم. از سویی دیگر می‌دانیم که گسترش فولاد تیم خوبی است و با وجود نمایش‌های خوبش در نتیجه گیری موفق نبوده و در خط حمله بسیار خطرناک است. با این‌ همه برای نقاط ضعف و قدرت این تیم برنامه داریم و به سه امتیاز آن دیدار فکر می‌کنیم.

او در پاسخ به سوالی درباره وضعیت جاسم کرار در این دیدار عنوان کرد: فعلا اطلاعات جدیدی درباره کرار نداریم. به هرحال او اشتباهی کرد و در بازی با سایپا اخراج شد اما واقعا رفتارش به شکلی نبود که او را دو جلسه محروم کنند. با این‌حال با وجود غیبت او بازیکنان خوب دیگری داریم که بتوانند به ما کمک کنند و مشکلی از این جهت نیست؛ هر چند که قبول دارم کیفیت کرار غیر قابل انکار است اما برای پر کردن جای خالی او برنامه لازم را تهیه کرده ایم.

مربی استقلال در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا استرس گرفتن سه امتیاز بازی با گسترش فولاد و صدرنشینی تیمش می‌تواند روی عملکرد بازیکنان استقلال تاثیر بگذارد، بیان کرد: قبلا هم گفتم که به هیچ وجه به جدول رقابت‌ها نگاه نمی‌کنیم و هر بازی برای ما فینال محسوب می‌شود. من به هواداران قول می‌دهم که فارغ از بحث‌ها و نگرانی‌های موجود تنها برای سه امتیاز به مصاف گسترش فولاد می‌رویم.