برخلاف آنچه گفته شده، تونی اولیویرا نه تنها مربی کم کاری نبوده بلکه او را می‌ توان پرمشغله ترین مربی کشور پرتغال در ۴۰ سال گذشته دانست. هرچند او در ۳ مقطع متوالی در تراکتورسازی حضور یافته و شائبه بیکار بودنش وجود داشته است.

آنچه درباره تونی پوشیده مانده است اینکه در مقطع اول ترک ایران توسط او، او در فرودگاه به هواداران تبریزی قول داد هرگاه او را بخواهند به تراکتورسازی برمی گردد. بعد از ترک ایران او اعلام کرد هواداران تیم تبریزی در ایران پرشورترین تماشاگرانی است که در دنیا دیده است.

تونی به قول خود عمل کرده و برای دومین بار به ایران برگشته است، با این حال در فاصله بین این سه حضور در تراکتورسازی، او فاقد مسوولیتی بوده است.

تونی اولیویرا در فوتبال پرتغال و اروپا صاحب رکوردهای جالبی است. او در ۵ مقطع مختلف سرمربی تیم بنفیکای پرتغال بوده و ضمن کسب ۴ عنوان قهرمانی در لیگ پرتغال با این تیم در واپسین سال های دهه ۸۰ میلادی به فینال باشگاه های اروپا رسید، اما در فینال و در ضربات پنالتی مغلوب آیندهون هلند شد.

اولیویرا در دو مقطع دستیار سون گوران اریکسون و مرحوم تومیسلاو ایوویچ در تیم بنفیکا بوده است و آخرین حضور ملی اش در سال ۲۰۱۰ بوده که در تیم‌ملی ساحل عاج دستیار و آنالیزور اریکسون بوده است. جالب است بدانید که قبل از حضور مورینیو در پورتو که منجر به قهرمانی این باشگاه پرتغالی در اروپا شد، ژوزه به علت نتایج ضعیف از بنفیکا اخراج شده و جای خود را به تونی اولیویرا داده است. یک نکته جالب دیگر اینکه در سال ۱۹۷۲ و در جریان مسابقات جام استقلال برزیل(جام‌جهانی کوچک) تونی اولیویرا عضو تیم‌ملی پرتغال بود و به عنوان همبازی اوزه بیو در شهر رسیف برزیل به مصاف تیم‌ملی فوتبال کشورمان رفته و پاس گل دوم پرتغال را در بازی منجر به برد ۳ صفر پرتغال برابر ایران او به اوزه بیو داد. تونی با این پیش زمینه حرفه ای برای سومین بار به فوتبال کشورمان برگشته است.