محسن بنگر در مورد شرایط این روزهای پرسپولیس، دیدار روز پنجشنبه این تیم مقابل صبای قم، اعتراض هواداران به نتایج اخیر سرخپوشان، وضعیت مالی باشگاه پرسپولیس، محرومیتش در بازی برابر صبا و … صحبت‌های زیر را انجام داد:

بعد از پیروزی مقابل پدیده شرایط پرسپولیس چطور است؟

فعلاً که وضعیت بد نیست، قبل از بازی با پدیده هم شرایط‌مان بد نبود اما فقط پیروز نمی‌شدیم. حالا امیدوارم روند بردهای‌ پرسپولیس ادامه داشته باشد.

ظاهراً بازی با پدیده برای شما خیلی حیثیتی بود.

اصلاً چنین چیزی نبود. نمی‌دانم چرا در مورد این بازی اینطور صحبت می‌کنند.

بازی روز پنجشنبه با صبا چطور می‌شود؟

حالا که روی دور بردن افتادیم باید همین روند را هم ادامه بدهیم، بازی با صبا مشکل است اما ما در خانه بازی می‌کنیم و باید سه امتیاز را کسب کنیم.

برای این بازی سه اخطاره هستی؟

نمی‌دانم نوع محرومیت بازیکنان در ایران چرا اینطور است. در اروپا بازیکن برای اولین مرتبه وقتی پنج کارت زرد می‌گیرد یک بازی محروم می‌شود و برای دفعات بعدی با چهار کارت محروم می‌شود اما در ایران این اعداد سه و دو کارت زرد است. فکر کنم از این به بعد باید از کنار مهاجمان رد شویم تا خدای نکرده خطا نکنیم و کارت زرد نگیریم!

چرا قبل از بازی با پدیده هواداران پرسپولیس به درفشی‌فر آمدند و ستاره‌های پیشین پرسپولیس را تشویق کردند؟

من نفهمیدم که منظور هواداران از این کار چه بود. واقعاً هواداران فکر می‌کنند که چیزی در تیم است؟! هر بازیکنی که برای پرسپولیس به میدان می‌رود برای حیثیت تیم و خودش بازی می‌کند.

در جریان بازی با پدیده گزارشگر تلویزیون مشهد خیلی اصرار داشت که تو نباید خشن بازی کنی …

گزارشگر مشهد چند سال بازی‌های لیگ یک را گزارش کرده و به آن فضا عادت دارد! زیاد مهم نیست.

قضیه درگیری لفظی تو با نورمحمدی در بازی با پدیده چه بود؟

چیز خاصی نبود، زمانی که روی دروازه ما ضربه آزاد می‌شود من وظیفه دارم که بگویم چه کسی با چه کسی یارگیری کند، در آن صحنه هم نورمحمدی یک لحظه بین دو بازیکن جا ماند.

در آستانه آغاز لیگ قهرمانان آسیا هستیم، پرسپولیس شرایط حضور موفق در این مسابقات را دارد؟

وضعیت خوب است، تنها مشکل ما این است که سخت گل می‌زنیم و راحت گل می‌خوریم اگر این مشکلات را حل کنیم می‌توانیم در آسیا نتیجه بگیریم.

هواداران پرسپولیس که به تو لقب «محسن آسیایی» داده‌اند، انتظار دارند که در لیگ قهرمانان آسیا کمک حال پرسپولیس باشی.

چون دوبار در جمع پنج بازیکن برتر آسیا بودم این لقب را به من دادند، انشاءالله بتوانم در آسیا برای پرسپولیس خوب بازی کرده و هواداران را خوشحال کنم.

مشکلات مالی زیادی در پرسپولیس وجود دارد، این مشکلات می‌تواند روی کار بازیکنان اثرگذار باشد؟

فعلاً که خبری از حل شدن مشکلات مالی نیست، این مسائل هم صددرصد روی کار ما اثرگذار خواهد بود. با این همه مشکلات مالی که وجود دارد هواداران و مردم هم فقط می‌گویند پرسپولیس برنده شود.

افشین اسماعیل‌زاده در درفشی‌فر با خبرنگار درگیری فیزیکی داشته است، در این مورد چه صحبتی داری؟

نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داده اما اگر با خبرنگار درگیری داشته کار اشتباهی انجام داده است. یادم می‌آید سپاهان فینالیست لیگ قهرمانان آسیا شده بود اما فقط دو خبرنگار به تمرین این تیم می‌آمدند ولی پرسپولیس حتی وقتی نهم جدول است روزی ۲۰ خبرنگار به تمرینش می‌آیند. در این شرایط باید همیشه احترام خبرنگار نگه داشته شود.