به گزارش اسکای، اگر چه یونایتد با دو گل اسمالینگ و پنالتی رابین فن پرسی مقابل برنلی ۳-۱ پیروز شد ولی تیم تحت رهبری شان پایک مقابل آن ها در اولدترافورد بسیار خوب ظاهر شد و در نیمه اول کاملا از میزبان برتر بود. همین برتری موجب شد برخی از هواداران حاضر در اولدترافورد به سبک بازی تیم اعتراض کنند، چیزی که فن خال را نگران کرد. وی در این مورد گفت: " در نیمه اول صدا صوت تماشاگران را شنیدم، این نگران کننده است زیرا ما برای هواداران بازی می کنیم. آن ها مهم ترین دارایی باشگاه هستند. آن ها باشگاه را سر زنده می خواهند و پیروزی بسیار مهم است ولی همچنین آن ها بعد از بازی ما را تشویق کردند و فوتبال نیز ۹۰ دقیقه است نه ۴۵ دقیقه. به نظرم وقتی تیم اینگونه بازی می کند چنین حمایتی فوق العاده است. من هیچوقت تجربه ای شبیه این را در تیم هایی که بوده ام نداشته ام، آن ها بسیار خوب از تیم حمایت می کنند و من از این بابت خوشحالم. "

با وجود اینکه سبک بازی یونایتد در این فصل انتقاداتی به همراه داشته است، آن ها اکنون در رده سوم لیگ قرار دارند. بعد از تساوی ۱-۱ مقابل وستهم، سم آلردایس گفت که یونایتد فقط بازی مستقیم و هوایی انجام می دهد. فن خال در پاسخ به سوال خبرنگاران که نمایش امروز یونایتد در خانه چندان قوی نبود و نشانه هایی از ضعف داشت، گفت:

" نیمه اول نمایش خوبی نداشتیم، آن ها ما را تحت فشار قرار داده بودند و نمی توانستیم آن ها را شکست دهیم. توانایی این را نداشتیم توپ را در اختیار بگیریم و تیم حریف بهتر از ما بود. به برنلی اعتبار بیشتری می دهم ولی ما بر خلاف جریان بازی در دقایق آخر نیمه اول گل زدیم بنابراین بسیار خوشحال بودم زیرا می توانستم تیم را دوباره منظم کنم.

نیمه دوم بهتر شدیم، اما نه خیلی بلکه کمی بهتر از نیمه اول و توانستیم از نقاط ضعف حریف بیشتر استفاده کنیم. من به بازیکنانم گفته ام وقتی بازی ها را اینگونه برنده می شویم نشان می دهد تیم خوبی هستیم. بنابراین این بازی را فراموش کنید چون بهترین بازی ما نیست. این بازی برای پیشرفت ما خوب نبود ولی به نظرم هر بازی نمی توانیم جذاب و هجومی بازی کنیم. من با شما موافق نیستم ولی امروز حق با شما بود چون امروز شانس با ما یار بود. "