سرمربی تیم فوتبال پیکان تهران گفت: من از کمیته انضباطی حکم دارم که پولم را از استقلال بگیرم و حتی نامه کسر امتیاز از این تیم هم در جیبم است.

صمد مرفاوی در کنفرانس مطبوعاتی قبل از دیدار مقابل نفت تهران ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب گفت: مدیررسانه‌ای ما قبل از صحبت‌های من اعلام کرد در مورد مسائل فنی سوالی دارید بپرسید اما من می‌گویم مسائل فنی در فوتبال ما زیاد مطرح نیست که بخواهیم در موردش صحبت کنیم. هر چقدر تمرین کنیم و آنالیز داشته باشیم این مسائل دخیل نخواهد بود.

وی افزود: مسائل حاشیه‌ای در فوتبال ما تاثیرگذارتر است. در هفته جاری ۳ بار به سازمان لیگ آمدم و در کنفرانسی که داشتم از مسائل فنی صحبت کردم اما هیچ تغییری به وجود نیامد و هیچ چیز عوض نشد. بهتر است در مورد مسائل فنی صحبت نکنیم. بهتر است از نوع برنامه‌ریزی‌ها و ناداوری‌ها بگوییم. گسترش فولاد روز ۱۵ بهمن با ما بازی کرده و پس از آن فردا به میدان می‌رود اما ما ۳ روز قبل با استقلال بازی کردیم و فردا هم به مصاف نفت‌تهران می‌رویم. ما هم چوب برنامه‌ریزی و هم چوب ناداوری را می‌خوریم.

سرمربی پیکان تاکید کرد: در فوتبال یک تیم باید چه کاری انجام دهد؟ آیا غیر از این است که ما باید گل بزنیم و برنده شویم. شما در دیدار اخیر مقابل استقلال دیدید ما گل زدیم اما نادیده گرفته شدیم. قضاوتی که باید کیفیت بهتری می‌داشت بسیار بد انجام شد. ما می‌گوییم آن تصمیم داور اشتباه بوده اما در مورد اینکه ۵ دقیقه وقت‌اضافه گرفته شد و بیشتر از زمان قانونی بود چه چیزی باید بگوییم؟ آیا این اشتباه داوری نیست؟ در ۱۲ روز اخیر ۳ بازی انجام دهیم. نمی‌دانم چه کسی باید جواب ما را بدهد؟ آن وقت مصاحبه می‌کنند و می‌گویند مرفاوی کم‌لطفی می‌کند چراکه بین بازی هیچ تیمی ۱۰ روز وقفه نیفتاده، ما هم می‌گوییم عیبی ندارد هیچ تیمی با فاصله ۱۰ روز بازی نکرده اما شما هم برای ما ۷-۸ روز یک بار بازی بگذاریم نه اینکه در ۱۲ روز ۳ مسابقه بگذارید تا هر کسی زور نگوید.

وی در ادامه عنوان کرد: نباید خودمان را به کوچه علی چپ بزنیم. کسی که تسبیح در دست می‌گیرد باید یاد خدا باشد نه اینکه خوابش ببرد و بی‌عدالتی کند. ما شاهد این ظلم هستیم تازه آن وقت برخی می‌گویند نکند اشتباه هفته قبل به ضرر ما شود. اتفاقا ما می‌ترسیم که به خاطر این بیانیه که دیروز داده شده علیه‌مان برنامه‌ریزی کنند. شما کارتان را به خوبی انجام می‌دهید و اصلا نگران نباشید و همه چیز به نفعتان است. ما باید نگران باشیم.

وی خاطرنشان کرد: من از مهدی تاج خواستم به این مسئله ورود کند که این اتفاق نیفتاد. شما ببینید ما سه روز قبل با استقلال بازی کردیم و فردا به مصاف نفت می‌رویم. در این مدت کم باید با تیم‌های اول تا سوم جدول بازی کنیم. آن وقت می‌ گویند ما کم‌لطفی می‌کنیم. تیمی که هوادار ندارد اول به خدا و سپس به وجدان داور امید دارد نه اینکه در زمین سرمان را ببرند. کاری به استقلال ندارم آنها سه امتیاز را گرفتند و نوش جانشان باشد. بحثم استقلال نیست و برخی برایشان سوءتفاهم نشود. بحثعدالت را می‌کنم چراکه یک تیم طی ۹۰ دقیقه زحمت می‌کشد و به گل می‌رسد اما آن گل را مردود می‌کنند بعد در شرایط مشابه همان گل و در صحنه‌ای که خطا اعلام شده گل حریف را سالم اعلام می‌کنند. داور آن خطا را نگرفت و متاسفانه این اتفاقات افتاد.

مرفاوی خاطرنشان کرد: اهل زد و بند و بده بستان نیستم. نه چیزی می‌دهم و نه چیزی می‌خواهم فوتبال ما را این بده بستان‌ها نابود کرده است. این اتفاقاتی که به ناحق می‌افتد و زد و بندها فوتبال ما را نابود کرده است. اگر دنبال زد و بند بودم طی این ۵ سال پولم را گرفته بودم. باید پول من از طریق سازمان لیگ پرداخت می‌شد اما وقتی اسممان می‌آید می‌گویند استقلال بدهکار است. آن وقت همین سازمان لیگ به استقلال پول می‌دهد و مدیرعامل استقلال ناراحت است که چرا به آنها پولی ندادند اگر پولی در سازمان لیگ دارند باید به ما داده شود.

وی افزود: من هم حکم کمیته انضباطی را دارم و هم حکم کسر امتیاز از استقلال در اختیارم است اما تا به حال آن را نشان ندادم. حقم را می‌خواهم نه ناحق. زحمت کشیدیم و باید پولمان پرداخت شود. متاسفانه ۵ سال است که سازمان لیگ این کار را نکرده است. بحثمن سازمان لیگ فعلی نیست. اعضای این سازمان لیگ یکی دو سال است آمده است و سه سال قبل هم این شرایط وجود داشت. هرکسی که راه درست را می‌رود همیشه باید با این مشکلات مواجه می‌شود. باید با حاشیه و بی‌عدالتی برخورد شود. حرفی هم که بزنیم کمیته انضباطی علیه ما حکم می‌دهد اما برای برخی این اتفاقات نمی‌افتد و به راحتی می‌توانند حقشان را بگیرند.

وی تاکید کرد: ما باید برویم و بیاییم و کارمان را مخلصانه انجام دهیم اما جلوی کارمان را می‌گیرند. کسی که مخلصانه کار می‌کند را با این مشکلات روبرو می‌کنند. پس از اینکه مخلصانه کار کردم به پیکان آمدم. از من شکایت می‌کنند و می‌گویند نباید روی نیمکت بنشینم. دلیل این کار این است که ما صادقانه کار کردیم. پس در این شرایط حق چه می‌شود. همیشه فنی صحبت کردم اما برخی آقایان در مصاحبه‌های مطبوعاتی خود با گرفتن قیافه حق به جانب از حاشیه‌های فوتبال می‌گویند. صادقانه بگویم برخی خوابند.

سرمربی پیکان در ادامه انتقادات خود تصریح کرد: می‌گویند برنامه لیگ درست است. من می‌پرسم چه لطفی به ما شده که این گونه صحبت می‌کنند. همه برایم قابل احترام هستند. مهدی تاج مدیر قابل احترامی است. چیزی که درست است را نمی‌توانم بگویم و همین جا اعلام می‌کنم تاج مدیر کاربلدی است اما نمی‌توانم حق را زیر پا بگذارم و واقعیت را بیان می‌کنم. شما که می‌گویید همه چیز درست است چرا گسترش فولاد طبق برنامه ۲۳ بازی می‌کند و ما باید در ۱۲ روز سه بازی برگزار کنیم. آن وقت در این شرایط ۹۰ دقیقه تلاش کنیم و وقتی در دقیقه ۹۰ گل می‌زنیم مربی ما را اخراج می‌کنند و چند دقیقه بیشتر وقت اضافه می‌گیرند. همانطور که گفتم تیمی که هوادار ندارد امیدش به خدا است و پس از آن به وجدان داور امید دارند. فراموش نکنید خودم در تیم‌های بزرگ مربیگری کردم. من در استقلال سرمربی بودم و سال‌ها در این تیم بازی کردم و خیلی از مسائل را می‌دانم. به خوبی می‌دانم چه کسی استقلالی است. ما باید یا راه درست را برویم یا در همین شرایط کار خودمان را بکنیم