وحید امیری در گفت و گو با رادیو جوان در خصوص پنالتی که از دست داد و باعثشکست تیم ملی مقابل عراق و حذف از جام ملت‌های آسیا شد اظهار داشت: بعد بازی شرایط بسیار سختی برای من پیش آمده بود و واقعا عذاب وجدان داشتم و ناراحت شدم. اصلا نتوانستم تا چند روز آسایش داشته باشم اما خدا را شکر زمانی که استقبال مردم را دیدم شرایطم متفاوت شد.

وی ادامه داد: به هیچ عنوان توقع چنین استقبالی را نداشتم و در واقع منتظر چیز دیگری بودم. فکر می‌کردم مردم با ناراحتی آمده باشند اما آنها با نگاه دیگری به تیم و شخص من به فرودگاه آمده بودند به من گفتند که سرت را بالا بگیر زیرا عملکرد خوبی داشته‌ای. آنها می‌گفتند همین که ۱۰ نفره توانسته‌اید کار را به ضربات پنالتی بکشید کار بزرگی انجام داده‌اید و از صد تا برد بهتر است. هرچند که نتوانستیم آنچه که مستحق ایران بوده را به دست آوریم اما لطف تماشاگران و استقبال آنها بسیار خوب بود و فراتر از حد انتظار از ما استقبال کردند.

وی در مورد اینکه پیش از زدن ضربه پنالتی چه حسی داشته گفت: شاید باورتان نشود اما با اعتماد به نفس عجیبی پشت توپ قرار گرفتم. بین من و رضا قوچان‌نژاد یک نفر باید ضربه پنالتی را می‌زد. وقتی قوچان‌نژاد پشت توپ قرار نگرفت مجبور شدم که من بروم و متاسفانه توپ تبدیل به گل نشد تا آخرین لحظه حواسم به دروازه‌بان بود تا خلاف جهت او توپ را به سمت دیگری بزنم اما توپ به تیر دروازه برخورد کرد خب به هر حال خواست خدا بود که چنین اتفاقی رخ بدهد.

امیری یادآور شد: جا دارد از بزرگان تیم از جمله جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی و سید جلال حسینی تشکر کنم که شرایط خوبی را برای من مهیا کردند و به هیچ عنوان پس از اینکه ضربه پنالتی را خراب کردم با رفتارشان مرا ناراحت نکردند. باعثافتخارم بود که در کنار بازیکن بزرگی چون جواد نکونام کار کردم.