سایت استرالیایی «اسپورتال» در گزارشی نوشت: در حالی که نیمی از مسابقات جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا را پشت‌سر گذاشته‌ایم چند عملکرد چشمگیر از بازیکنان برتر آسیا را در این رقابت‌ها دیده‌ایم. با توجه به وقفه‌ای که در انجام رقابت‌های اِی‌لیگ استرالیا به خاطر میزبانی این کشور از شانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا به وجود آمده، پنج ستاره این تورنمنت پتانسیل حضور در این لیگ را دارند. شاید در ادامه رقابت‌های جام ملت‌ها بازیکنان دیگر هم نام خود را از این حیثبر سر زبان‌ها بیندازند ولی ما روی شروع فوق‌العاده این پنج ستاره حساب باز کرده‌ایم.

اشکان دژاگه بدون شک یکی از مستعدترین بازیکنان حال حاضر در جام ملت‌هاست، حضور این بازیکن ایرانی در اِی‌لیگ استرالیا می‌تواند موفقیتی فوق‌العاده برای این لیگ باشد. این هافبک ۲۸ ساله پس از سه سال بازی برای فولام در لیگ برتر انگلیس در حال حاضر در تیم العربی قطر عضویت دارد. هافبک نفوذی ایران که در پست بال هم بازی می‌کند هشت سال سابقه بازی در بوندس‌لیگای آلمان در تیم‌های هرتابرلین و ولفسبورگ را دارد.

دژاگه در پیروزی تیم ملی ایران مقابل بحرین و قطر بازیکنی تأثیرگذار بوده و برابر عنابی‌پوشان پاس گل سرنوشت‌سازی به هم‌تیمی‌اش داد. ایران در استرالیا هواداران زیادی را پشت‌ خود می‌بیند به طوری که غول‌های پارسی در بازی اول‌شان در جام ملت‌ها ۱۷ هزار تماشاگر را در ملبورن جذب خود کردند و در بازی دوم برابر قطر در سیدنی این تعداد به ۲۳ هزار افزایش یافت.

دژاگه با وجود اینکه در تهران متولد شده ولی پیش از اینکه اولین برای‌اش را برای تیم ملی ایران در سال ۲۰۱۲ انجام دهد در رده‌های پایه آلمان بازی کرده بود.

دیمین داف، هم‌تیمی پیشین اشکان در تیم ملبورن‌سیتی عالی کار کرده و باید دید که آیا این بال ایرلندی می‌تواند دژاگه را برای حضور در اِی‌لیگ استرالیا وسوسه کند.

چهار ستاره دیگری که در این گزارش به نام آنها اشاره شده عبارتند از عمر عبدالرحمان از امارات، حمزه الدردور از اردن، سرور جپاروف از ازبکستان و یونس محمد از عراق.