شواین اشتایگر ملی پوش آلمانی بایرن مونیخ با وجود دریافت پیشنهاد تمدید قرار داد با با واریایی‌ها ظاهرا عجله‌ای برای این کار ندارد.

سران باشگاه چلسی امیدوارند بتوانند از فرصت استفاده کرده و شواینی ۳۰ ساله را به استمنفورد بریچ منتقل کند.

این انتخاب پس از آن صورت گرفت که ژوزه مورنیو سر مربی چلسی تصمیم به فروش آندره شورله دیگر مربی ملی‌پوش آلمانی گرفته و به دنبال پیدا کردن جایگزینی مناسب برای او بود.

شواین اشتایگر در تمامی بازیهای پس از جام جهانی تا شروع نیم فصل دوم نتوانست به دلیل مصدومیت در خدمت تیم بایرن مونیخ باشد. او اخیرا گفته بود: عجله‌ای برای تمدید قرار داد ندارم.

نگرانی بابت ادامه فعالیت حرفه‌ای ندارم زیرا هنوز یک سال کامل از قرار داد من باقیمانده است، نکته مهم پایان مصدومیت و بازیابی دوباره سلامت جسمانی‌ام است.

لازم به ذکر است، شوانی اشتایگر تمامی سالهای فوتبال حرفه‌ای خود را در باشگاه بایرن مونیخ سپری کرد و بی‌میل نیست اگر بتواند حضور در لیگ برتر انگلیس را هم تجربه کند.

**اظهار نظر روبن در مورد بازنشستگی

آرین روبن ملی‌پوش هلندی بایرن مونیخ گفت: او عاشق تنوع تاکتیک‌های بکار رفته از سوی پپ گواردیولا است و بدون شک تا هر زمان که بدنم یاری کند به فوتبال بازی کردن ادامه می‌دهم، ممکن است این موضوع در ۲۰۱۶ بوده و یا ۱۰ سال دیگر اتفاق افتد.

آرین روبن سابقه عملکردی درخشان در باشگاههای آینرعوون، چلسی و رئال مادرید را هم داشته است اما اوج کاری وی در بایرن مونیخ به معرض نمایش گذاشته شد.

روبن یکی از ۳ بازیکنان بایرن مونیخ در تیم منتخب سال معرفی شده توسط فیفا بوده است.

مهاجم هلندی ماه آینده وارد ۳۱ سالگی می‌شود.

وی در مورد بازنشستگی گفت: بسیاری راجع به زمان اعلام بازنشستگی از من سوال می‌پرسند اما شخصا راجع به آن فکر نمی‌کنم و فقط سعی می‌کنم از فوتبال بازی کردن لذت ببرم.
زمان بازنشستگی خود از را می‌رسد.

روبن در ادامه به تمجید از پپ گواردیولا سر مربی با واریایی‌ها پرداخته و گفت: با او پرداختن به فوتبال یک کار لذت بخش می‌شود.

گواردیولا همیشه تلاش می‌کند بازیکنان و تیم را به پیشرفت بیشتر برساند. از او بابت همه آنچه طی ۱۸ ماه گذشته به من یاد داد تشکر می‌کنم.