پس از کسب اولین قهرمانی در جام کشورهای حوزه خلیج فارس طی ده سال گذشته، فوتبال قطر وارد مرحله جدیدی شده است. قطر پس از غلبه بر عمان در نیمه نهایی، توانست با کسب پیروزی ۲ بر ۱ در برابر عربستان سعودی، لقب قوی ترین تیم عرب منطقه حوزه خلیج فارس را از آن خود کند.

جمال بلماضی با توجه به روحیه بدست آمده از این عنوان، برای تیمش در استرالیا، شانس قهرمانی قائل است. وی در این راستا به روزنامه گلف تایمز گفت:

" همان طور که می دانید، ترکیب جدیدی در اختیار داریم. جاه طلبی های بزرگی داریم و این تورنمنت می تواند گامی نو در پروژه طولانی مدت ما باشد. همه از ژاپن، استرالیا و کره جنوبی به عنوان مدعیان اصلی جام ملت های آسیا یاد می کنند اما این بدین معنی نیست که ما شانسی نداریم. هر تورنمنتنی متفاوت است و ما برای این رقابت، هر آنجه در توان داریم نشان خواهیم داد. "

" نمی خواهم برای اهدافمان محدودیتی قائل شوم. قطر دوره قبل به جمع هشت تیم نهایی صعود کرد و همگان از ما انتظار دارند حداقل آن کار را تکرار کنیم. فشار بر روی ما باید مفید باشد به بازیکنان کمک کند. ما تا آنجا که می توانیم، پیش می رویم. "

" باید در اولین بازی در برابر امارات متحده عربی، خوب کار کنیم زیرا یک پیروزی می تواند ما را به صعود نزدیک کند و انگیزه شاگردانم را افزایش دهد. ما بهترین بازیمان را می کنیم و امیدواریم همه چیز آن طور که می خواهیم پیش رود. "

قطر در گروه C رقابت ها، با ایران، امارات و بحرین همگروه شده است.