کفاشیان پس از جلسه مجمع فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران درباره انتخاب بازرس فدراسیون گفت: امروز مجمع خوبی را داشتیم و صورت های مالی مطرح شد. مصوباتی هم طبق معمول داشتیم و سعی داریم که در اسفند ماه که مجمع فوق العاده خواهیم داشت، گزارش های مالی را استاندارد کرده باشیم. سال گذشته به علت حضور خبرنگاران و مشکلاتی که به وجود آمد، فراموش شد در صورت جلسه انتخاب بازرس ذکر شود. لذا نتوانستیم بازرسی داشته باشیم اما امسال بازرس را معرفی کردیم و او صورت های مالی را خواند. در ادامه هم دو بازرس برای معرفی به هیات رییسه انتخاب شدند و پس از تایید کار خود را آغاز خواهند کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به اینکه گفته می‌شد اعضای مجمع قصد برکناری او را داشتند اما این اتفاق نیفتاد، گفت: چه کسی در مجمع جرات این کار را دارد؟ اگر اعضای مجمع قصد برکناری من را داشته باشند کارشان فرسایشی خواهد بود و باید تلاش زیادی کنند تا شاید بتوانند در ۷،۸ ماه آینده به هدف خود برسند.

وی در واکنش به این موضوع که رایزنی‌های زیادی از سوی فدراسیون برای رای آوردن منصور قنبرزاده به عنوان عضو هیات رییسه انجام شد ولی این اتفاق نیفتاد، خاطر نشان کرد: برایم فرقی نمی‌کند که چه کسی رای بیاورد و هر کسی به عنوان عضو هیات رییسه انتخاب شود، ما خوشحال می‌شویم و از حضور او استفاده خواهیم کرد.

کفاشیان در ادامه با اشاره به اعتراض‌هایی که قنبرزاده در مجمع فدراسیون داشت، گفت: به هر حال ایشان ایرادات زیادی را وارد کردند ولی این بدین معنا نیست که انتقاد مخربی داشتند. برای آقای شهرام دبیری نیز که به جای ایشان وارد هیات رییسه شدند، آرزوی موفقیت می‌کنم.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که اگر تیم ملی در جام ملت‌های آسیا موفق نشود آیا از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد یا خیر، گفت: ما پس از جام ملت‌های آسیا برنامه‌های زیادی داریم و نمی‌خواهم وارد این مباحثشوم. برای جام جهانی آینده تیم ملی امید و تیم‌های دیگر برنامه‌ریزی انجام دهیم.

وی در واکنش به ترک جلسه از سوی شیخ سفلی و بازگشت وی خاطرنشان کرد: او قهر نکرده بود که برای کار شخصی جلسه را ترک کرد.

رییس فدراسیون فوتبال درباره صحبت‌های اخیر فریده شجاعی مبنی بر این که تمایل ندارد با فدراسیون ادامه همکاری داشته باشد، گفت: در جلسه مجمع رای گیری برای انتخاب جایگزین موقت ایشان انجام شد.

وی درباره ابهامات مالی در صورت‌های فدراسیون گفت: نباید مسائل را منفی دید. من ۸-۹ سال است که در ورزش هستم و افراد زیادی را دیده‌ام که به عنوان حسابرس همیشه در فدراسیون حضور دارند. نمی‌توان به دلیل مشکلات مالی یا بدهی یک باشگاه تیمی را منحل کنیم. این توسعه ورزش محسوب نمی‌شود. به هر حال حساب‌ها موجود است و البته ایراداتی از مجمع به همین دلیل گرفته شده است. به هر حال باید کارشناس درباره این صورت‌ها نظر قطعی دهد.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد پول فیفا و AFC به حساب یک شخص ریخته شده است، عنوان کرد: اگر فیفا و AFC قبول می‌کردند که پول به حساب شخصی یک فردی که ما معرفی می‌کنیم برود، خیلی از مشکلات حل می‌شد. این دو نهاد به جز سفارتخانه به هیچ جایی پولی واریز نمی‌کنند. چند سال است که این مشکل را داریم. البته یک سری پول هم بوده که باید آن را واریز می‌کردیم و آن را برای یک فرد واریز ‌کرده‌ایم و او هیچ کارمزدی از ما نگرفته است.

او در پاسخ به این سوال که با این اوصاف همه چیز گل و بلبل بوده است با خنده گفت: بله. امیدوارم تا آخر هم گل و بلبل باشد.

رییس فدراسیون فوتبال ایران در پاسخ به سوالی درباره علت لغو دیدار تیم ملی برابر فلسطین عنوان کرد: آنها گفته بودند که می‌آیند و حال نیامده‌اند، چه کار کنیم؟

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود سروش رفیعی و مهرداد پولادی به تیم ملی اضافه خواهند شد، اظهار کرد: این خبر خوبی است. ما در این باره با سازمان نظام وظیفه صحبت ‌کرده‌ایم و به نظرم باید همکاری‌های لازم صورت بگیرد و اگر این اتفاق رخ دهد آقای کی‌روش می‌تواند از این بازیکنان استفاده کند.