امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار استقلال - صبای قم اظهار داشت: همه بازی ها شرایط خاص خودش را دارد و اینکه قبلاً می گفتیم فقط این بازی خاص است، درست نیست، چون دیدید ما در دیدار مقابل پارسه هم یک نیمه از این تیم عقب بودیم.

وی در ادامه با تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) و ایام محرم و درگذشت پدر مجید جلالی، افزود: در فوتبال امروز شرایط خیلی سخت شده است و در بازی با صبا نیز مشخص نیست ما چه شرایطی را پیش رو داشته باشیم. صبا یک مربی باهوش دارد و بازیکنان جوان و خوبی هم در این تیم بازی می کنند. شرایط در بازی فردا برای ما بسیار سخت است و چند غایب هم داریم. البته شرایط تیم ما روزبه روز بهتر می شود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با اعلام اینکه دو نفر از بازیکنان مصدوم این تیم به جریان مراحل آماده سازی آبی پوشان پیوسته اند، خاطر نشان کرد: این دو بازیکن به تمرینات بازگشته اند اما هنوز برای حضور در زمین مسابقه کار دارند. البته ما فردا می توانیم از هرایر مگویان استفاده کنیم اما همچنان باید در خط دفاعی ضعف های خود را بیشتر بپوشانیم.

وی یادآور شد: در دیدار مقابل پارسه سختی زیادی کشیدیم و من از شاگردان گله مند هستم. درست است که تیم پارسه قهرمان لیگ برتر را از جام حذفی کنار گذاشته و تیم بسیار خوبی بود اما من توصیه های فنی لازم را برای تقابل با آنها به شاگردان گفته بودم که این توصیه ها در نیمه اول رعایت نشد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطر نشان کرد: بازیکنانم مقابل پارسه توصیه های فنی مرا در نیمه اول رعایت نکردند. نیمه دوم اما شرایط تغییر کرد و با رعایت نکات فنی توانستیم بازی مقابل پارسه را با پیروزی پشت سربگذاریم. ما اکنون ایراد فنی داریم که باید این ایرادات را کمتر کنیم.

قلعه نویی افزود: مطمئناً با بازگشت مصدومان تیم در خط دفاعی می توانیم بسیاری از ضعف های مان را پوشش دهیم و نقصی را که در ترکیب داریم، برطرف کنیم.

وی در خصوص اینکه تکلیف آندرانیک تیموریان چه خواهد شد و این بازیکن با توجه به مشکلاتش قصد جدایی از استقلال را دارد، گفت: همه بازیکنانی که در استقلال حضور دارند با نظر کادر فنی در تیم بازی می کنند. مطمئناً اگر بازیکنانی را نمی خواستیم، می گفتیم، چرا که با کسی تعارف نداریم. همه اخلاق قلعه نویی را می شناسند و دیدید که ما در سال ۸۳،۱۰ بازیکن تیم مان را جابه جا کردیم. همانطور که گفتم با کسی تعارف ندارم و هر بازیکنی که درایت لازم را داشته باشد با نظر کادر فنی در ترکیب قرار می گیرد.

سرمربی استقلال افزود: درباره بحثجدایی تیموریان از باشگاه باید بگویم بازیکن با باشگاه قرارداد دارد و در این قرارداد تعهداتی هم دو طرف نسبت به یکدیگر دارند که این موضوع مربوط به خودشان می شود. هیچ وقت عادت ندارم در مسائل قراردادی بازیکنان یا همکارانم دخالت کنم و چنین کاری را هم انجام نمی دهم. آن دسته از بازیکنانی که در تمرین ما حضور دارند موجودی ما هستند و اگر مشکلی بین باشگاه و بازیکنان باشد خودشان باید این مشکل را حل کنند.

قلعه نویی با اشاره به اینکه نسبت به عملکرد تیموریان در ترکیب استقلال انتقاداتی داشته است، گفت: بازیکنان ملی ما کمی اُفت داشته اند و اگر بگویم اُفت نکرده اند دروغ گفته ام اما آنها رفته رفته بهتر می شوند. این موضوع فقط به تیموریان مربوط نمی شود و همه بازیکنان ملی ما هنوز نتوانسته اند در حد توان خود ظاهر شوند. بار دیگر باید بگویم اگر تیموریان قصد جدایی از استقلال را داشته باشد موضوعی است که به این بازیکن و باشگاه مربوط می شود که مطمئناً هنگام جدایی نظر بنده را هم می پرسند. جدا شدن یک بازیکن از باشگاه هم شرایط خاص خودش را دارد و باید منافع دو طرف بررسی شود. ما ابتدای فصل روی تیموریان حساب باز کردیم و او در حال حاضر بازیکن ما محسوب می شود.

وی درباره اینکه تاج اعلام کرده تاریخ دربی تغییر نمی کند یا اگر چنین شود استقلال باید مقابل ذوب آهن در جام حذفی به میدان برود عنوان کرد: الان بحثدربی یا دیدار با ذوب آهن در میان است، آنهم در شرایطی که بحثما این است که نمی توانیم در آن تاریخ به علت حضور بازیکنان مان در اردوی تیم ملی تمرینات را با تمام نفرات دنبال کنیم. در همین تعطیلات قبلی دیدید که ما با ۱۰،۱۱ بازیکن تمرینات مان را دنبال می کردیم. هیچ جای دنیا چنین شرایطی وجود ندارد. گردن ما از مو نازک تر است و هر تصمیمی که سازمان لیگ بگیرد به آن تمکین می کنیم. تا به حال هر کاری که خواسته اند سر استقلال و قلعه نویی درآورده اند اما مطمئن هستم که آقای تاج منافع فوتبال را در نظر می گیرد.

سرمربی استقلال ادامه داد: از زمانی که تاج به سازمان لیگ آمده تمام کارها روی برنامه صورت گرفته است و لیگ منظم تر برگزار می شود. سازمان لیگ اکنون با قدرت عمل می کند و مطمئناً تا زمانی که منافع فوتبال را در نظر بگیرند ما از قوانین تبعیت خواهیم کرد.

قلعه نویی درباره اینکه همیشه با تیم ملی همکاری داشته اما از این موضوع ضرر کرده است، گفت: ما همیشه تعامل می کنیم اما باز هم به ما حمله می شود. اگر حرفی هم بزنیم قلم به دستان به ما حمله می کنند. بحثما اکنون هم تاریخ بازی و تغییر دربی نیست بلکه می گوییم زمان برگزاری اردوی تیم ملی تمرین تاکتیکی نداریم.

وی با انتقاد دوباره از برخی رسانه ها اظهار داشت: ما به ارمنستان رفتیم و در آنجا تعداد بازیکنان مان به حد نصاب نرسید. از سوی دیگر قلم به دستان نوشتند که چرا ستار همدانی در تیم استقلال بازی کرده اما قلعه نویی بازیکنان جوان را با خود نبرده است. این در صورتی است که قلم به دستان بدون مطالعه صحبت کرده اند و نمی دانستند که بازیکنان جوان ما در سفری که به ارمنستان داشتیم مشکل خروجی داشتند و نمی توانستند ما را همراهی کنند.

سرمربی استقلال با بیان اینکه بازی های لیگ و جام حذفی برای استقلال حساس است و فرقی ندارد که دربی برگزار شود یا استقلال مقابل ذوب آهن قرار گیرد درباره مقایسه فوتبال ایران و اروپا گفت: درست است که در اروپا هر سه چهار روز یکبار تیم ها به میدان می روند اما آیا همه چیز ما مانند اروپا است؟ پرداختی به بازیکنان، زمین تمرین، ورزشگاه ها، برنامه ریزی و… ما مانند اروپا نیست. در ایران ممکن است شما در یک استادیوم در مسابقه ای حضور پیدا کنید که به اندازه ۱۰ مسابقه شما را خسته کند اما یک مسابقه هم در ورزشگاه آزادی برگزار می کنید که با استاندارهای روز دنیا مطابقت دارد.

وی افزود: اگر مواردی که در اروپا رعایت می شود و در کشور ما هم رعایت شود ایرادی ندارد که ما هم هر سه چهار روز در میان مسابقه دهیم. فوتبال ما باید حرفه ای شود به لحاظ اخلاق، زیرساخت و زیربنایی باید حرفه ای شویم و مطمئناً اگر این اتفاقات رخ دهد در شرایطی که سه چهار روز یکبار هم بازی برگزار شود به بازیکنان فشار وارد نمی شد. وقتی لیگ های اروپایی را با ایران مقایسه می کنید باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که در اروپا لیگ را برای اردوی تیم ملی ۵۰ روز تعطیل نمی کنند اگر آلمان قهرمان جهان شد لیگ کشورش ۵۰ روز تعطیل نشد.

قلعه نویی در خصوص اینکه نگران مصدومیت بازیکنان تیمش در اردوی بعدی تیم ملی نیست و اینکه بیماری ایبولا بازیکنان را در اردوی آفریقا تهدید می کند گفت: این موضوع بحثملی است و مدیران فدراسیون هم باید در خصوص آن تصمیم گیری کنند. مصدومیت بازیکنان در هر شرایطی به وجود می آید و ما در تمرینات خودمان در ترکیه حنیف عمران زاده را از دست دادیم اما وقتی برخی مصدومیت ها از یک ناحیه دوبار اتفاق می افتد برای ما مشکل ساز می شود. هاشم بیک زاده قبل از جام جهانی مصدوم شد و این بار هم در اردوی تیم ملی از همان ناحیه دچار مصدومیت شده است.

وی افزود: امیرحسین صادقی در تمرین روز گذشته ما مصدوم شده و این موضوع طبیعی است. البته به شانس ما هم بستگی دارد چون یعقوب کریمی هم در تیم امید مصدوم شد و به تیم ما بازگشت همانطور که گفتم مصدوم شدن بازیکنان مشکلی ندارد اما نباید یک بازیکن از یک ناحیه دو بار دچار مشکل شود. وقتی این اتفاق رخ می دهد مطمئناً ما نگران هم می شویم ما چند بازی پشت سر هم انجام داده ایم و مقابل فولاد نوین، پارسه و صبا نتوانستیم همه نفرات مان را در اختیار داشته باشیم تا ترکیب دلخواه مان را بچینیم. بحثدیگر ما در خصوص مصدومیت ها این است که نمی توانیم در تمرینات هماهنگی لازم را به وجود بیاوریم و این موضوع به ما ضربه می زند.