مهدی تاج بعد از نشست هیئت رئیسه سازمان لیگ اظهار داشت: در جلسه امروز مبحثمالی باشگاه ها و به ویژه چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا مطرح شد. به دنبال آن هستیم تا به این باشگاه ها کمک کنیم، چرا که حریفان آنها بازیکنان خارجی خوبی جذب کرده اند و با تدارکات خاصی مقابل ما بازی می کنند.

وی افزود: اگر نتوانیم نتیجه بگیریم و تیم های ما حذف شوند از دوره های آینده تعداد سهمیه های ما به یک یا دو سهمیه تنزل پیدا خواهد کرد و شاید ۲۰ سال طول بکشد که باز هم به چهار سهمیه برسیم. در حال حاضر تنها ما و سه کشور دیگر ۳ + ۱ سهمیه در لیگ قهرمانان آسیا داریم که تمامی این دستاوردها در معرض خطر است.

رئیس سازمان لیگ درباره وضعیت بازیکنان سرباز هم تصریح کرد: در جلسه امروز گزارش مفصلی در این باره ارائه شد. نگاه سازمان لیگ این بوده که هیچگاه از فرد متخلف حمایت نکند اما ما به این نتیجه رسیدیم که باشگاه ها متخلف نیستند و نظام وظیفه هم همین دیدگاه را دارد. به همین دلیل به باشگاه ها مجوز داده شد تا بتوانند به تعداد بازیکنان سربازی که از دست می دهند بازیکن بگیرند و این قانون شامل حال همه باشگاه هایی که در هر فصلی با این مشکل روبه رو شده اند، می شود.

وی ادامه داد: بازیکنان جایگزین می توانند از نیم فصل برای این باشگاه ها بازی کنند.

تاج درباره وضعیت بازیکنانی مانند مهرداد پولادی که به خارج از کشور رفته اند، گفت: این بازیکنان سرباز که به خارج رفته اند متخلف هستند و به هیچ وجه نباید در مسابقات فوتبال از آنها استفاده شود، مگر آنکه به ایران بازگردند و وضعیت خود را روشن کنند.

رئیس سازمان لیگ تأکید کرد: بحثدیگر ما در مورد لیگ قهرمانان آسیا بود که نمایندگان کشورمان می توانند در آن مسابقات از بازیکنان خارجی استفاده کنند و ما مجوز جذب این بازیکنان را می دهیم. البته طبق قانون AFC آنها در هر دیدار نمی توانند بیش از سه بازیکن خارجی در زمین و بیش از چهار بازیکن خارجی روی نیمکت داشته باشند.

تاج ادامه داد: در بحثبازیکن قرضی هم باشگاه های نماینده ما در لیگ قهرمانان آسیا می توانند از بازیکن قرضی استفاده کنند و باشگاه هایی چون ملوان و تراکتورسازی هم که بازیکنان سرباز می گیرند همانند سایر باشگاه ها می توانند بازیکن خود را به صورت قرضی به این چهار باشگاه بدهند.

وی درباره احتمال تغییر زمان بازی دربی نیز گفت: زمان بازی دربی سه روز بعد از بازی تیم ملی است. ما به دنبال آن هستیم که این دیدار در شرایط مساوی برای هر دو تیم برگزار شود.

تاج خاطرنشان کرد: در حال حاضر در هیئت رئیسه سازمان لیگ پیشنهادی وجود دارد که در تاریخ ۳۰ آبان به جای دربی دیدارهای جام حذفی برگزار شود و دربی یک هفته به تعویق بیفتد.

وی یادآور شد: این طرح در حال کارشناسی شدن است و هنوز مشخص نیست که این جابه جایی را قبول کنیم یا نه.

رئیس سازمان لیگ تذکر داد: برنامه ریزی سازمان لیگ با در نظر گرفتن فیفادی ها، اردوهای تیم ملی و تمامی مناسبت ها تنظیم شده است و به همین دلیل هم اعلام می کنم که امکان لغو هیچ یک از هفته ها و یا مسابقات لیگ برتر وجود ندارد و تنها امکان جابه جایی مسابقه آن هم در شرایط خاص خودش است.

تاج خاطرنشان کرد: در هر صورت ما این موضوع که شرایط دو تیم برای بازی مساوی باشد را در نظر خواهیم گرفت، چرا که به عنوان نمونه ممکن است از یک تیم هشت بازیکن به تیم ملی دعوت شوند و از یک تیم هیچ بازیکنی به تیم ملی دعوت نشوند که باید این موضوع را در نظر بگیریم.

وی درباره اینکه چهار باشگاه نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا می توانند فراتر از سقف بودجه بازیکن خارجی جذب کنند به تسنیم گفت: این مجوز صادر شده است. البته این باشگاه ها از این بازیکنان خارجی تنها می توانند در لیگ قهرمانان آسیا استفاده کنند و با توجه به فیرپلی مالی حق استفاده از این بازیکنان در لیگ کشورمان را ندارد.