ملت ایران:کارلوس کی‌روش پس از حضور در کشورمان در مورد اردوی پرتغال تیم ملی فوتبال ایران گفت: در خصوص اردوی پرتغال قبلاً توضیح داده‌ام اما این اردو باعثشد تا اتحاد تیم ما بیشتر شود و بتوانیم روحیه تیمی را بسازیم. ما در این اردو فرصت داشتیم تا عملکرد ۱۰ بازیکن را مورد بررسی قرار دهیم. این بازیکنان عملکرد خوبی داشتند و من از این مسئله خوشحالم.

برخی افراد مخل آسایش تیم ملی شده‌اند
وی درباره سفرش به آفریقای جنوبی و اینکه قرار است تیم ملی با آفریقای جنوبی و زیمبابوه بازی کند، خاطرنشان کرد: این مسائل حقیقت دارد. متأسفانه افرادی هستند که همچنان به حرف زدن‌شان ادامه می‌دهند. شرایط کنونی کم‌کم دارد از دست خارج می‌شود و افراد زیادی هستند که با صحبت‌کردن‌شان مخل آسایش تیم ملی می‌شوند. این یکی از مسائلی است که باید در خصوص آن با کفاشیان صحبت کنم.

زمان آن رسیده تا جلسه‌ای با کفاشیان داشته باشم
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: راهی که ما با تیم ملی طی می‌کنیم راه سختی است اما برخی افراد با صحبت‌های‌شان می‌خواهند حرکت ما را کند کنند. اشخاص متعددی در خصوص بازی با زیمبابوه و آثمیلان صحبت می‌کنند. همچنین افرادی هستند که در مورد اسپانسرها اظهارنظر می‌کنند. به همین منظور زمان آن رسیده است تا با کفاشیان جلسه بگذارم.

با طرح اخبار نادرست در رسانه‌ها به دنبال شهرت هستند
کی‌روش با انتقاد از نحوه اطلاع‌رسانی اخبار تیم ملی به رسانه‌ها یادآور شد: به هیچ عنوان به گمانه‌زنی‌ها و شایعات توجهی ندارم و شما هم نباید توجه داشته باشید. متأسفانه افرادی هستند که در صحبت با رسانه‌ها یکسری برنامه‌ها و اخباری را تشریح می‌کنند که واقعیت ندارد. این افراد در واقع هنرپیشه هستند و دنبال به شهرت رسیدن بوده و خواهند بود. شخصاً خسته شده‌ام از بس که این بازیگران سینما را دیدم.

وی ادامه داد: کار شما اشتباه اشت که به این افراد گوش می‌کنید و تا زمانی که شما به این اخبار توجه دارید وضعیت به همین شکل خواهد بود.

اخبار تیم ملی در پرتغال دقیق و درست در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت
سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به این سؤال که چه افرادی در تیم ملی باید پاسخگوی خبرنگاران باشند، گفت: پاسخ این سؤال را تنها رئیس فدراسیون باید بدهد. من یک صحبتی می‌کنم و از شما می‌خواهم به آن توجه لازم را داشته باشید. در اردوی پرتغال دیدید چقدر خوب ثابت کردیم که می‌شود کار حرفه‌ای انجام داد؟ ‌ همه شما ملاحظه کردید اخبار تیم ملی چقدر دقیق و درست در اختیار خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها قرار داده می‌شد؟ هر روز عکس و اخبار و گزارش‌های مختلف از تیم ملی در اختیار خبرگزاری‌ها قرار داده می‌شد و ما در اردوهای آینده هم می‌توانیم این کار حرفه‌ای را انجام دهیم.

از انتشار برخی شایعات بسیار، بسیار ناراحتم
کی‌روش با ابراز ناراحتی از شایعاتی که در خصوص بازی‌های دوستانه تیم ملی و انتخاب دستیارانش در رسانه‌ها مطرح می‌شود، گفت: بسیار، بسیار ناراحتم. متأسفانه افرادی که در این موارد اخبار را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهند دنبال منافع شخصی خود هستند. شما رسانه‌ها که این افراد را می‌شناسید، نام آنها را اعلام کنید. مشکل اینجاست که بعضی از شما خبرنگاران زیاد اخبار خصوصی را می‌شنوید و چون زیاد می‌شنوید مدام در حال گمانه‌زنی و شایعه‌سازی هستید! من اصلاً موافق اینطور مسائل نیستم.

وی درباره مسئله حق پخش تلویزیونی هم خاطرنشان کرد: این مسئله به من ارتباطی ندارد و جزئی از مسئولیت کارم نیست! پس به هیچ وجه درباره آن نباید نقطه نظرم را بگویم.

سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر اینکه آیا غیر از بازی با کره‌جنوبی برنامه دیگری در اردوی تهران تیم ملی گنجانده شده، اظهار داشت: ما تلاش می‌کنیم تا این کار را انجام دهیم اما اصحاب رسانه باید مطلع باشند که هیچ چیز را از آنها پنهان نمی‌کنیم و اگر خبری باشد به آنها اطلاع می‌دهیم. ما نمی‌توانیم مانند اظهارنظرهایی که در چند وقت گذشته مطرح شده صحبت کنیم. شما به عنوان رسانه باید بدانید افرادی هستند که فقط می‌خواهند در عکس حضور داشته باشند و یک طوری نشان بدهند که هستند، در حالی که هیچ کمکی به تیم ملی نمی‌کنند.