شاید بتوان گفت که عجیب ترین انتقال در فصل جابه جایی تابستانی پیوستن ژابی آلونسو، هافبک رئال مادرید به بایرن مونیخ بود. هیچ کس انتظار نداشت که این مهره کلیدی رئال مادرید از این تیم جدا شود تا پیراهن بایرن مونیخ را بر تن کند اما این انتقال صورت گرفت.

ژابی آلونسو فصل بسیار خوبی را با رئال مادرید پشت سر گذاشت و سهم بسزایی در قهرمانی این تیم در لیگ قهرمانان اروپا داشت. او همواره بازیکنی کلیدی برای رئال و کارلو آنچلوتی به شمار می آمد اما در نهایت تصمیم گرفت تا از این تیم جدا شود و به بایرن مونیخ بپیوندد و شاگرد گوآردیولا شود و مشکل خط میانی بایرن را حل کند.

آلونسو با توجه به توانایی های بالایی که دارد می تواند بهترین خرید برای بایرن مونیخ باشد. این تیم ژاوی مارتینس را به خاطر آسیب دیدگی از دست داده است و آلونسو بدون شک می تواند بهتر از مارتینس هم برای بایرن باشد.

بکن باوئر، رئیس افتخاری باشگاه بایرن مونیخ به ستایش از آلونسو پرداخت و او را بهترین خرید برای این باشگاه آلمانی دانست. او گفت: بایرن بازیکن بسیار خوبی را جذب کرده است. الان چند هفته از پیوستن آلونسو به بایرن می گذرد و می توانم بگویم که قرارداد آلونسو برای ما مهم ترین و بزرگ ترین قرارداد است.

او ادامه داد: وقتی خبر تمایل آلونسو برای جدایی از رئال را شنیدم شگفت زده شدم. اصلا نمی توانستم باور کنم که چنین بازیکنی از رئال جدا می شود. از این که بایرن توانست آلونسو را جذب کند بسیار خوشحال شدم چرا که به خوبی این بازیکن را می شناسم و می دانم که چه توانایی ها فنی زیادی در میانه میدان دارد.

قیصر فوتبال آلمان در پایان سخنان خود گفت: آلونسو بازیکن بسیار باهوشی و در میانه میدان تسلط کافی و لازم را دارد. او می تواند کمک زیادی به بایرن کند. آلونسو از زمانی که بایرن آمده عملکرد خوبی داشته و سهم بسزایی در پیروزیهای اخیر این تیم داشته است. او می تواند کمک زیادی به تیم گوآردیولا بکند.