به گزارش مشرق،مسعود اسماعیل پور، نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم کشتی آزاد ایران در دیدار فینال بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی، مقابل باجرنگ از هند به روی تشک رفت و در پایان موفق شد با وجود مصدومیت در مسابقات جهانی با پیروزی ۶ بر ۴ مقابل حریف خود گردن آویز طلا را از آن خود کند تا تیم ملی کشتی ایران تا این جای کار به دومین مدال طلای خود در این بازی ها دست یابد.

در وقت اول اسماعیل پور یک بار حریفش را از تشک بیرون انداخت و به علت کم کاری حریف هندی یک امتیاز هم از اخطار او به دست آورد تا با برتری دو بر صفر نزد مربیان برود.

باجرنگ در وقت دوم به پاهای اسماعیل پور رسید و او را خاک کرد و کشتی ۲ بر ۲ شد تا با توجه گرفتن امتیاز درشت از او جلو بیفتد، اما آزادکار ایران به خوبی توانست او را در دایره قرمز کشتی خاک کند و ۴ بر ۲ پیش بیفتد، اما قدر برتری اش را ندانست و دو امتیاز دیگر از دست داد و باز هم کشتی ۴ بر ۴ شد و در آخرین ثانیه ها حریفش را خاک کرد و ۶ بر ۴ پیش افتاد و کشتی را پیروز شد.

حریف هندی اسماعیل پور در دیدار فینال قهرمانی آسیا در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱، نایب قهرمانی آسیا در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ و برنز آسیا در سال ۲۰۱۳ را در کارنامه خود داشت.

اسماعیل پور در رقابت های صبح امروز(دوشنبه) در دیدار اول جمشید کنجایف از ازبکستان را چهار بر یک شکست داد. سپس در دور دوم لی سئونگ چول از کره جنوبی را در یک کشتی زیبا و دیدنی هفت بر دو از پیش رو برداشت. سپس در نیمه نهایی مقابل دولت نیازبکوف، دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۱ و سه برنز مسابقات آسیایی از قزاقستان هشت بر سه به پیروزی دست یافت و به فینال رسید.