به گزارش مشرق،مسابقات تکواندو هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی از روز سه شنبه ۸ مهر به مدت ۴ روز در ۸ وزن بانوان و آقایان برگزار می شود.

مراسم قرعه کشی این مسابقات امروز(یک شنبه)، ساعت ۱۴ به وقت محلی برگزار شد و طی آن هوگوپوشان ایران، حریفان خود را شناختند.

بر این اساس، از تیم ایران و در روز اول این رقابت ها، سه شنبه مسعود حجی زواره، یوسف کرمی و سوسن حاجی پور به مصاف رقبای شان خواهند رفت که مسعود حجی زواره دارنده مدال طلا و نقره قهرمانی آسیا، اولین نماینده ایران خواهد بود که در وزن ۷۴ - کیلوگرم ابتدا با " تام دونگ " از ویتنام مبارزه می کند و در صورت پیروزی یکی از تکواندوکاران هند، نپال و لبنان حریف او خواهند بود.

یوسف کرمی کاپیتان تیم ملی کشورمان، دارنده مدال برنز المپیک، ۲ مدال طلای بازی های آسیایی و مدال طلای جهان و آسیا نیز در فینالی زودهنگام با " جسور بایکازوف " دیدار خواهد کرد. این تکواندوکار ازبک که طلا و نقره قهرمانی آسیا و مدال برنز گرندپریکس قزاقستان را در کارنامه دارد، یک بار در فینال قهرمانی آسیا ۲۰۱۴ و با ناداوری، مقابل کرمی به برتری دست یافته است.

یوسف کرمی نماینده وزن ۸۷ - کیلوگرم کشورمان در ادامه و در صورت برتری باید با نماینده اردن مبارزه کند.

سوسن حاجی پور در وزن ۵۳ - کیلوگرم، دارنده مدال برنز بازی های آسیایی گوانگجو، ابتدا با " فریزا الدانگوروا " از قزاقستان(دارنده مدال نقره و برنز قهرمانی آسیا) مبارزه خواهد کرد و در صورت برتری با برنده دیدار " ساریتا " از تایلند(نایب قهرمان جهان و دارنده مدال برنز آسیا) و " نیکولاس چام " از فیلیپین(نایب قهرمان آسیا) رو در روی می شود.

در روز دوم این مسابقات، مهدی خدابخشی، سجاد مردانی و سمانه شش پری نمایندگان ایران هستند که در این رقابت ها و در بخش مردان، مهدی خدابخشی قهرمان آسیا و دارنده مدال طلای گرندپریکس قزاقستان، ابتدا با " بهادر آریه " از نپال مبارزه می کند و در ادامه باید به مصاف برنده دیدار " هیدونری اباتا " از ژاپن و " نبیل تلال " از اردن، دارنده مدال طلای بازی های آسیایی گوانگژو برود.

همچنین سجاد مردانی، نایب قهرمان جهان و دارنده مدال طلای ارتش های جهان، در وزن ۸۷ + کیلوگرم فینالی زودهنگام دارد و باید با نماینده کشور میزبان مبارزه کند. مردانی در نخستین گام با " چولهو جو " که در کارنامه خود طلای جهان در سال ۲۰۱۱ و نایب قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۴ را در اختیار دارد دیدار خواهد کرد.

این بازیکن کره ای تاکنون ۲ بار با تکواندوکاران ایران مبارزه کرده است. یک بار مقابل کوروش رجلی در قهرمانی جهان ۶ بر ۵ به برتری دست یافته و یک بار هم در رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۱۴، با نتیجه ۶ بر ۳، برابر مرتضی شیری پیروز شده است.

مردانی در صورت برتری باید با برنده دیدار هند و لبنان مبارزه کند.

در بخش بانوان، سمانه شش پری کاپیتان تیم ملی کشورمان، در وزن ۵۷ - کیلوگرم در اولین گام به مصاف " مارسیکا هالیندا " از اندونزی می رود و در صورت برتری با " محبوبا شاریپوا " از تاجیکستان مبارزه خواهد کرد.

در روز سوم رقابت های تکواندو در المپیک هفدهم، پنج شنبه(دهم مهرماه)، بهنام اسبقی و شکرانه ایزدی بر روی شیاپ چانگ می روند.

بهنام اسبقی، قهرمان جهان و آسیا و تکواندوکار وزن ۶۸ - کیلوگرم کشورمان پس از یک دور استراحت با برنده مبارزه " سعید صالح " از قطر و " تینگ فان " از ویتنام رو در رو می شود.

شکرانه ایزدی تکواندوکار وزن ۶۷ - کیلوگرم کشورمان، پس از یک دور استراحت باید با برنده دیدار " آیشا شاکیا " از نپال و " ژینگ لیو " از ماکائو دیدار کند.

در روز پایانی این بازی ها که جمعه ۱۱ مهر پیگیری می شود، فاطمه روحانی، اکرم خدابنده و فرزان عاشورزاده نمایندگان ایران خواهند بود که در بخش بانوان، فاطمه روحانی در وزن ۷۳ - کیلوگرم، ابتدا با قرعه استراحت رو به رو است و سپس با برنده دیدار برونئی و پاکستان مبارزه می کند. روحانی در صورت پیروزی در این مرحله تکواندوکارانی از هند و کویت را پیش رو دارد.

اکرم خدابنده، تکواندوکار وزن ۷۳ + کیلوگرم کشورمان نیز، در اولین گام به مصاف " داوین سورن " از ماکائو(دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا) می رود و در صورت برتری با برنده دیدار نپال و ماکائو مبارزه خواهد کرد.

فرزان عاشورزاده تکواندوکار وزن ۵۸ - کیلوگرم کشورمان در نخستین دیدارش، " محمد خلیفه " از اردن را پیش رو دارد. این تکواندوکار مدال طلای قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد.

عاشورزاده که مدال قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد، در صورت برتری در این دیدار باید با " پن یک کاراکت " از تایلند(دارنده مدال طلای نوجوانان جهان و طلا و نقره قهرمانی آسیا) مبارزه می کند.

با وجود ثبت نام و صدور آی دی کارت از سوی مسئولین برگزاری مسابقات، امروز و در حین انجام مراسم قرعه کشی، اعلام شد که تکواندوکاران کمتر از ۱۷ سال مجوز حضور در این رقابت ها را ندارند که بر این اساس ۴ تکواندوکار از کشورهای ایران(کیمیا علیزاده تکواندوکار وزن ۶۲ - کیلوگرم)، تایلند، بنگلادش و تاجیکستان از قرعه مسابقات کنار گذاشته شدند.

منبع: فدراسیون تکواندو