به گزارش مشرق، مسئولان پرسپولیس برای تقویت تیم جهت حضور در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا درصدد هستند یک مهاجم خارجی را به فهرست خود اضافه کنند.

از این باشگاه خبر می رسد پرسپولیسی هادر حال مذاکره با «جان گویئیدتی» مهاجم سوئدی تیم فوتبال سلتیک اسکاتلند هستند.

گویئیدتی ۲۲ ساله است و ۱۸۵ سانتیمتر قد دارد و با شماره ۹ برای سلتیک اسکاتلند بازی می کند. این بازیکن به صورت قرضی از منچسترسیتی به سلتیک آمده است. سال ۲۰۰۸ اسون گوران اریکسون سرمربی وقت منچسترسیتی با این بازیکن قرارداد بست و گویئیدتی در سال اول برای تیم زیر ۱۸ منچسترسیتی در ۱۳ بازی ۱۳ گل به ثمر رساند.

گویئیدتی سپس برای یک فصل به تیم پیشین خود یعنی «بروما» سوئد بازگشت. وی در فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱ به صورت قرضی برای برنلی، ۲۰۱۱-۲۰۱۲ برای فاینورد و در سال ۲۱۰۴ برای استوک سیتی بازی کرد وسال ۲۰۱۴ به سلتیک رفت. او شب گذشته در دیدار تیم های سلتیک و سنت میرن در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر اسکاتلند برای تیمش ۲ گل به ثمر رساند و زمینه ساز پیروزی ۲ بر یک تیمش شد.

گویئیدتی در تاریخ ۸ اکتبر ۲۰۱۲ قراردادش را تا سال ۲۰۱۵ با منچسترسیتی تمدید کرد.

او سابقه بازی در تیم های زیر ۱۷،۱۹ و ۲۱ سال سوئد را دارد و در سال ۲۰۱۲ یک بازی برای تیم ملی سوئد انجام داده است. وی اکنون مورد توجه مسئولان باشگاه پرسپولیس قرار گرفته است و باید دید در نهایت پرسپولیسی ها می توانند او را جذب کنند یا خیر.