به گزارش مشرق،حجت الاسلام علیرضا علیپور در مورد انتقاد برخی از مربیان در مورد انتخاب علی کریمی به عنوان دستیار کی روش در حالی که او هیچ دوره مربیگری ای را طی نکرده است گفت: به عقیده من اکنون که هزینه های زیادی برای جذب کی روش کرده ایم این رویه که برخی از چهره های سرشناس فوتبال در کنار او قرار بگیرند تا از آموخته هایش استفاده کنند می تواند بهترین استفاده برای فوتبال ایران باشد.

وی ادامه داد: این هزینه برای کی روش با این هزینه می تواند تبدیل به سرمایه برای فوتبال ایران شود. کریمی که یکی از بازیکنان بزرگ فوتبال ایران است اکنون می تواند در جمع کادر فنی تیم ملی حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: حضور در کنار کی روش و کادر فنی تیم ملی باعثمی شود که او با مراحل مختلف برنامه ریزی فرآیند اجرایی، بدنسازی و تمرینات تاکتیکی و… به طور عملی آشنا شود. از علی کریمی می خواهم از این فرصت طلایی نهایت استفاده را ببرد و از فدراسیون فوتبال هم می خواهم که با هماهنگی یک نفر دیگر را هم در کنار کی روش قرار دهد تا پس از یک سال ما شاهد داشتن دو مربی خیلی خوب در سطح ملی باشیم.

علیپور با اشاره به دوره های مربیگری در فوتبال ایران عنوان کرد: شخصا فرآیند کلاس های مربیگری و دوره های مربیگری در فوتبال ایران را اصلا قبول ندارم البته برای کمیته آموزش و همه مربیان ایرانی احترام فراوانی قائل هستم اما چرخه آموزش مربیگری در ایران معیوب است. من با وحید هاشمیان صحبت کردم او در مورد دوره مربیگری در آلمان به من گفت ۱۰ تا ۱۱ ماه طول می کشد تا یک دوره مربیگری در آلمان به پایان برسد که همانجا من به کفاشیان پیشنهاد دادم اگر قرار است کمیته آموزشی فدراسیون فوتبال دوره مربیگری برگزار کند از تجارب هاشمیان استفاده کند. هاشمیان که سال ها در فوتبال ملی ما بازی کرده و در تیم هایی مثل بایرمونیخ هم حضور داشته پس از گذراندن مراحل سخت و سنگین مجوز ورود به دوره مربیگری در آلمان را پیدا کرده است و این دوره ۱۰ تا ۱۱ ماه طول می کشد درحالی که در ایران دوره مربیگری یک تا دو هفته است و چند مدرس خارجی هم می آیند و برخی از مربیان در این کلاس حاضر می شوند و برخی هم حاضر نمی شوند بنابراین اگر برخی از مربیان ما از علی کریمی ایراد می گیرند که بدون دوره مربیگری دستیار کی روش شده باید بگویم همان بهتر که علی کریمی چنین دوره های آموزش مربیگری را طی نکرده است البته من برای کمیته آموزش احترام زیادی قائل هستم و به همه مربیان ایرانی هم که مدارج مربیگری را طی کرده اند و بسیار هم باشخصیت هستند احترام قائلم.

وی ادامه داد: با این حال اکنون شاهد هستیم که در فوتبال ایران چند صد مربی با درجه A داریم و شاید تعداد مربیان ما در این سطح با تعداد مربیان بخشی از قاره اروپا هم برابری کند و از آن هم بیشتر باشد اما سوال اینجاست اگر ما واقعا این همه مربیان خوب داریم چرا فوتبال ما شرایطش اینگونه است. آیا جز این است که این شیوه کلاس مربیگری باعثعدم ارتقاء و عدم توسعه و رشد فوتبال می شود و نشانگر چرخه معیوب مربیگری در فوتبال ایران است؟