به گزارش مشرق،هفته ششم لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های آلمان موسوم به بوندس لیگا عصر امروز(شنبه) با برگزاری ۵ دیدار پیگیری شد که طی آن تیم های بایرن مونیخ، شالکه، بورسیا مونشن گلادباخ و اشتوتگارت مقابل رقبای خود به پیروزی دست یافتند.

در حساس ترین دیدار هفته تیم فوتبال شالکه ۰۴ در دربی روهر در خانه خود پذیرای بورسیا دورتموند بود. جدال ۲ تیم در پایان ۹۰ دقیقه با برتری ۲ بر یک شالکه به پایان رسید. شاگردان ینس کلر در این دیدار توسط یول ماتیپ(۱۰) و اریک ماکسیم چوپو موتینگ(۲۳) به گل رسیدند و تک گل زردپوشان وستفالن را هم پی یر امریک اوبامیانگ(۲۶) به ثمر رساند. شالکه با این برد هشت امتیازی شد و به مکان هفتم جدول رده بندی بوندس لیگا صعود کرد. دورتموندی ها هم با قبول این شکست ۷ امتیازی باقی ماندند و به رده نهم سقوط کردند.

در دیداری دیگر بایرن مونیخ، مدافع عنوان قهرمانی موفق شد در خانه اف سی کلن به برتری ۲ بر صفر برسد. باواریایی ها در این دیدار توسط ماریو گوتسه(۱۹) و دنیل هالفر(۶۶ - گل به خودی) به گل رسیدند تا مجموع امتیازات خود را به عدد ۱۴ برسانند و صدرنشینی شان را استحکام ببخشند.

در سایر دیدارهای برگزارشده عصر امروز هم نتایج به شرح زیر رقم خورد:

اشتوتگارت یک - هانوفر صفر

پادربورن یک - بورسیا مونشن گلادباخ ۲

فرایبورگ صفر - بایرلورکوزن صفر

از ساعت ۲۱ امشب هم ولفسبورگ در خانه خود پذیرای وردربرمن است.

پرونده این هفته از رقابت ها فردا(یک شنبه) با دو دیدار بسته می شود که در نخستین بازی آگزبورگ میزبان هرتابرلین است و در آخرین جدال هفته هامبورگ در خانه اش پذیرای اینتراخت فرانکفورت خواهد بود.