به گزارش مشرق،لیلا رجبی پس از دستیابی به مدال نقره بازی های آسیایی در نشست خبری گفت: خیلی خوشحالم که توانستم برای ایران مدال کسب کنم و خوشحالم که این اولین مدال بانوان دوومیدانی کار است و توانستم با کسب آن مردم ایران را خوشحال کنم. این مدال را تقدیم می کنم به آنهایی که برایم دعا کردند و زحمت کشیدند.
وی در خصوص برنامه هایش برای آینده و مشخصاً المپیک ۲۰۱۶ گفت: دو سال تا المپیک مانده، فرصت کمی است اما من تلاش می کنم تا برسم. مدال را در المپیک نمی شود با آسیا مقایسه کرد و برای رسیدن به این هدف باید اردوهای خوبی داشته باشم و مربی که همیشه زیر نظر او تمرین کنم.

رجبی که با حجاب اسلامی به قهرمانی رسیده، در خصوص موفقیت خود و اینکه حجاب باعثمحدودیت او نشده است، تصریح کرد: من فکر نمی کنم حجاب مانعی برای پیشرفت بانوان در ورزش باشد. الآن در دوومیدانی محدودیت کمتر شده و فدراسیون تلاش زیادی برای رفع محدودیت کرده است. این وقت می خواهد تا زحمات به ثمر نشسته و بانوان دوومیدانی کار ایران پیشرفت کنند.

وی در مورد اینکه چرا نتوانسته رکورد خود را در بازی های آسیایی اینچئون به ثبت برساند، گفت: من چند مصدومیت داشتم که باعثشد نتوانم رکوردهای خود را تکرار کنم. بازی های آسیایی جای رکورد شکنی نیست و باید مدال بگیرید. شما شاید رکورد ایران را بشکنید اما آخر شوید و به مدال نرسید که این ارزش ندارد. من اگر رکورد خودم را می زدم هم به طلا نمی رسیدم. البته حواسم به رقبا بود که به رکوردم نرسند و برای رسیدن به موفقیت تلاش کردم، مهم مدال آوری بود نه اینکه رکوردهای بهتری نسبت به گذشته بزنم.

بانوی پرتابگر وزنه ایران در پاسخ به این سؤال که چه زمانی مدال نقره را تبدیل به طلا می کند، گفت: تمام تلاشم را انجام می دهم که ۴ سال دیگر این اتفاق رخ دهد. ۴ سال دیگر به بازی های آسیایی می آیم تا نقره ام را تبدیل به طلا کنم.

رجبی درباره احساسش از کسب مدال نقره گفت: خیلی خوشحال و البته خیلی خسته هستم.

وی در پایان برای سایر اعضای تیم دوومیدانی ایران آرزوی موفقیت کرد.