به گزارش مشرق، هوشنگ نصیرزاده در مورد انتقاد برخی از علی کریمی در مورد اینکه او نه مدرک تحصیلی مورد نیاز برای مربیگری را دارد و نه در کلاس مربیگری شرکت کرده و چگونه مربی تیم ملی شده، گفت: ابتدا باید بگویم برای مربیان تیم ملی شرایط تحصیلی و مدرک تحصیلی ملاک نیست. در باشگاه ها با توجه به اینکه مربیان کارشان پرورش استعداد ها است، باید مربیان مدرک B و بالاتر داشته باشند اما در تیم ملی این قاعده وجود ندارد.

وی ادامه داد: مصداق عینی این مسئله فرانس بکن باوئر است که نه مدرک تحصیلی کاملی داشت و نه در کلاس های مربیگری شرکت کرد اما به دلیل هوش بالای فوتبالی سرمربی تیم ملی آلمان هم شد، شرایط علی کریمی هم دقیقاً مثل بکن باوئر است.

رئیس کمیته تدوین مقررات فوتبال با اشاره به تأکید بر روی مدرک تحصیلی در ایران، گفت: جزو معدود کشورهایی در جهان هستیم که در مورد مدرک تحصیلی تکیه می کنیم در حالی که در حوزه ورزش این مسئله زیاد مصداق پیدا نمی کند و قانون نویسان در این حوزه به مدرک تحصیلی اکتفاء نمی کنند.

نصیرزاده در مورد اینکه آیا کنفدراسیون فوتبال آسیا می تواند برای علی کریمی کارت مربیگری صادر کند، گفت: AFC به اعتبار فدراسیون فوتبال ایران هر فردی را که ما به آنها معرفی کنیم برایش کارت مربیگری صادر می کنند زیرا برد و باخت تیم ملی به خود فدراسیون مربوط می شود.