به گزارش مشرق،مریم طوسی اظهار کرد: بهترین های آسیا در این رقابت ها شرکت کردند و مسابقه ها سطح بالایی دارد. من می خواستم به فینال برسم به همین دلیل زیاد فشار نیاوردم و بالاتر از رکوردم را ثبت کردم. در رقابت فینال کار خیلی سختی را پیش رو خواهم داشت چرا که همه برای کسب مدال آمده اند و ان شاءالله تمام تلاشم را می کنم که عملکرد خوبی داشته باشم.

طوسی در پاسخ به این پرسش که می تواند نتیجه خود را پیش بینی کند گفت: مدال قابل پیش بینی نیست اما نهایت تلاشم را می کنم تا بهترین نتیجه را بگیرم.

وی با اشاره به استقبال خوبی که از رقابت های دوومیدانی شده است گفت: من از لحاظ ذهنی خیلی کار کردم. الان نیز جو سنگینی در ورزشگاه حاکم بود و تماشاگران زیادی حضور داشتند در حالی که در ایران ۱۰ نفر هم مسابقه ما را نمی بینند. بازی های آسیایی اینچئون سومین حضور من در این رقابت ها محسوب می شود بنابراین جو ورزشگاه روی من اثر نگذاشت و در فینال نیز راحت تر کار خواهم کرد.

طوسی در پاسخ به این پرسش که پیش از حضور در مسابقه در پیست، تمرین داشته است یا خیر تصریح کرد: امروز برای اولین بار بود که به پیست آمدم. دوست نداشتم پیست را زودتر از مسابقه ببینم.

او در پایان گفت: در دور مقدماتی رکورد نفر اول مثل خود من بود و آرزو می کنم که فردا پرچم ایران را بالا ببرم. البته استرس دارم که ان شاءالله این استرس مثبت باشد.