پرویز مظلومی درباره سه شکست متوالی استقلال گفت: ان شاءالله استقلال هرچه سریعتر از این وضعیت خارج شود. من دوست ندارم استقلال را در این شرایط ببینم. آنها ابتدای فصل خیلی خوب شروع کردند اما هر بالا رفتنی یک پایین آمدنی هم دارد و من مطمئنم که وضعیت استقلال اینگونه نمی ماند. هواداران نگران نباشند و صبوری کنند. بازی های زیادی باقی مانده و شانس قهرمانی استقلال هم بالاست. همانطور که شش برد درهفت هفته برای استقلال بی سابقه بود این سه باخت متوالی هم بی سابقه بوده است اما جای نگرانی نیست.

وی در واکنش به این که حسن روشن مدعی شده اگر فتح الله زاده مدیرعامل استقلال بود، قلعه نویی را برکنار می کرد، بیان کرد: نه فتح الله زاده و نه هیچ مدیر دیگری در این شرایط قلعه نویی را بر نمی دارد. استقلال دوم جدول است و شانس زیادی دارد و برداشتن قلعه نویی اصلا کار عاقلانه ای نیست. من خودم سرمربی استقلال بوده ام و می دانم که این بحثها بعد از باخت ها وقتی ایجاد شود به لحاظ روحی و روانی روی مربی تیم تاثیر می گذارد و فشار کاذبی را ایجاد می کند. هیات مدیره استقلال باید با حمایت از قلعه نویی فشار را از روی او بردارد.

سرمربی سابق استقلال ادامه داد: من اگر با کسی هم مشکل داشته باشم، روی قضاوتم در کار تاثیر نمی گذارد. شاید من و قلعه نویی رابطه خوبی نداشته باشیم اما باید منطقی حرف زد. مردم از من نوعی توقع دارند که قضاوت عقلانی داشته باشم و از روی احساس صحبت نکنم. من تجربه فشار زیادی که روی سرمربی استقلال وجود دارد را داشته ام و می دانم که همه از استقلال توقع دارند. من اعتقاد دارم که هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است و مدیریت و هواداران استقلال باید از این تیم حمایت کنند چون شانس بالای قهرمانی دارد.

او در پاسخ به سوالی درباره مربی گری کریمی در تیم ملی عنوان کرد: اتفاق خوبی رخ داده است. کریمی بازیکن با تجربه ای است که با مربیان بزرگی هم کار کرده است. البته خوب است که او بعدها به کلاس هم برود اما امثال کریمی، مجیدی و باقری سرمایه ملی ما هستند و باید از آنها در این مواقع استفاده کرد.

مظلومی در پاسخ به این سوال که عده ای معتقدند که حضور کریمی در تیم ملی شاید منجر به فرصت سوزی برای او شود، گفت: کریمی که حرف اول را در تیم ملی نمی زند که بخواهد بسوزد. او رفته تجربه کسب کند و این مسئله برای خودش و ما خوب است. حضور او در مربی گری می تواند باعثشود مردم به استادیوم ها بروند.

وی در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به نتایج تیم ملی امید چیست، بیان کرد: واقعا نتایج عجیبی کسب کردیم که باعثتاسف است. ما به تیم درجه سه آسیا باختیم. جالب اینجاست که ۷ بازیکن ۲۳ سال هم با خودمان برده بودیم. در این وضعیت باید یک نفر جوابگو باشد یا نه؟ نتایج تیم ملی امید خفت آور بود. چه توجیهی برای آن وجود دارد؟ وینگادا تجربه موفقی در ایران نداشت و نباید تیم را به او می دادیم. نمی خواهم پالس منفی بدهم اما با این تیم نمی توان امید خاصی برای صعود به المپیک داشت. ما برای صعود به المپیک با قطر، کره و ژاپن چه خواهیم کرد؟

سرمربی سابق تیم ملی ب افزود: متاسفانه حرف های ما فایده ای ندارد چراکه گوش شنوایی نیست. کاش یک مربی ایرانی در تیم امید بود که هم دلسوزتر است و هم کم هزینه تر برایمان در می آمد. یک مربی آورده ایم که فقط اسم دارد و این درحالی است که خیلی ها در این فوتبال اسم داشتند اما در حال حاضر هیچ نشانی ندارند. ما باید یک نفر دلسوز می آوردیم که برای تیم وقت بگذارد. واقعا از این نتایج احساس بدی به آدم دست می دهد.

او در پاسخ به این سوال که آیا قرار است به نفت مسجد سلیمان بپیوندد، گفت: دو هفته پیش پیغام دادند که به این تیم بروم اما اگر می خواستم همان اول فصل به آنجا می رفتم. من شرایطی برای آنها مطرح کردم که ابتدای فصل نپذیرفتند وگرنه من افتخار می کنم که به آن شهر که خودم هم آنجایی هستم کمک کنم اما شرایط واقعا فراهم نبود.

مظلومی در پایان درباره وضعیت برادرش اظهار کرد: از همه مردم عزیزمان می خواهم که دعای خیرشان را نسبت به غلامحسین دریغ نکنند. همچنین از جناب آقای احمدی مقدم بابت فراهم کردن شرایط جابه جایی برادرم تشکر می کنم و در پایان هم از پرسنل بیمارستان بهمن بابت تلاش هایشان متشکرم. امیدوارم با دعای هواداران فوتبال برادرم هرچه سریعتر به وضعیت مطلوب برسد.