به گزارش مشرق،ملی پوش قایقران ایرانی در کایاک هزار متر بازیهای آسیا با اشاره به سطح مسابقات امروز کایاک و حضور در جمع نفرات نهایی این دوره از مسابقات، گفت: شرایط مسابقات به بهترین شکل ممکن است اما با توجه به شکل کار در این رشته و ماه، باید حتما با برنامه ریزی دقیق کار خود را انجام دهیم. برای نمونه من امروز بر اساس نظر مربیانم باید در دور مقدماتی عنوان سوم را به دست می آوردم تا در روز مسابقات نهایی بتوانم در همان مسیری حاضر باشم که برنامه ریزی کرده ایم.

وی افزود: حریفی که امروز در مرحله مقدماتی عنوان نخست را به دست آورد چندان حریف قدرتمندی برای من محسوب نمی شود و با کمی تلاش می توانستم وی را بگیرم اما قبل از مسابقه، همه شرایط روز فینال را بررسی کردیم. برای مثال مسیر باد در روز فینال روی تک تک ورزشکاران اثر می گذارد و مهم است که در کدام لاین باشیم تا این باد موافق مشکلی برای حرکت در مسیر نداشته باشد.

طالبیان گفت: سمت پایینی مسیر مسابقات پوشیده از علف و لجن است و این موضوع هم حتی می تواند روی حرکت قایق ها و شکل پارو زدن تاثیر بگذارد. همه این دلایل باعثشد تا با کسب عنوان سوم، از حالا مسیر روز پایانی خودم را انتخاب کرده باشم. مسیری که در مقابل دیگر مسیرها، برای من بهتر است.

عضو تیم ملی قایقرانی کشورمان همچنین با اشاره به شرایط کسب مدال ایران در ادامه این مسابقات افزود: تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته ایم و امیدوارم بتوانیم روز دوشنبه هم این روند را ادامه بدهیم. خودم همه تلاشم را انجام می دهم تا یک مدال خوش رنگ برای کشورم به دست بیاورم.