به گزارش مشرق،تیم های فوتبال ذوب آهن اصفهان و استقلال از هفته دهم مسابقات لیگ برتر ساعت ۱۸:۳۰ امروز(جمعه) به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۲ بر یک به سود ذوب آهن پایان رسید تا استقلال برای سومین هفته متوالی شکست بخورد.

دو تیم تا دقیقه ۶ بازی حملات جسته و گریخته ای روی دروازه داشتند تا اینکه دقیقه ۷ بازی، تیم ذوب آهن روی خطای امیر حسین صادقی در پشت محوطه جریمه صاحب ضربه آزاد شد و مهدی رجب زاده ۳۶ ساله با یک ضربه زیبا دروازه محسن فروزان را باز کرد. پس از این گل، استقلالی ها به سمت دروازه حریف حملاتی را انجام دادند که بی نتیجه بود. دقیقه ۱۳ بازی استقلال نزدیک نقطه کرنر صاحب ضربه آزاد شد که هاشم بیک زاده توپ ارسالی آندرانیک تیموریان را نتوانست تبدیل به گل کند. چند ثانیه بعد، تیم ذوب آهن در یک ضد حمله می رفت تا گل دوم را به ثمر برساند اما محسن فروزان ضربه دیدنی بازیکن ذوب آهن را به بیرون فرستاد.

در ادامه دو تیم که بازی زیبایی را به نمایش می گذاشتند در چندین نوبت به سمت دروازه نزدیک یکدیگر نزدیک شدند و در یکی از صحنه ها مسعود حسن زاده مهاجم ذوب آهن می توانست گل دوم تیمش را به ثمر برساند اما ضربه این بازیکن جوان به جای دروازه به آسمان رفت! در اواسط بازی محمد قاضی تکل خشنی روی پای مسعود حسن زاده زد که این اتفاق باعثشد تا مهدی رجب زاده و مهدی کریمیان با هم درگیر شوند و دقایقی جو ورزشگاه ملتهب شود. پس از این اتفاق، بازیکنان رو به بازی فیزیکی آوردند و داور مجبور شد به ۲ بازیکن ذوب آهن کارت زرد نشان دهد.

در حالی که بازی روال عادی خود را طی می کرد، یک هوادار به وسط زمین آمد و نوشته روی پیراهنش که «گناه من چیست که در این فوتبال جایی ندارم» را به دوربین ها نشان داد و بازی برای دقایقی متوقف شد.

تیم استقلال می توانست در بهترین موقعیت خود در نیمه نخست به گل برسد اما سجاد شهباززاده مهاجم این تیم که یک مدافع ذوب آهن را جا گذشته بود، نتوانست توپ را وارد دروازه ذوب آهن کند تا امیر قلعه نویی با حسرت دستانش را روی صورت خود بگذارد. در ادامه هم اتفاق خاصی نیفتاد تا نیمه نخست با همان تک گل ذوب آهن به پایان برسد.

در نیمه دوم، امیر قلعه نویی دست به تعویض زد و کرار جاسم را به جای مهدی کریمیان به زمین فرستاد تا بلکه بتواند از قدرت تهاجمی این بازیکن عراقی استقلال گل بزند. تعویض قلعه نویی جواب داد و کرار جاسم دقیقه ۵۱ بازی ارسالی دقیقی به روی دروازه ذوب آهن فرستاد تا هاشم بیک زاده با پشت سر گل تساوی تیم استقلال را به ثمر برساند. یک دقیقه بعد بازیکن ذوب آهن شوتی به سمت دروازه استقلال زد که با دفع ناقص فروزان توپ به مسعود حسن زاده رسید که این بازیکن توپ را به تیر دروازه زد. هر چند که کمک داور بازی پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برده بود.

دقیقه ۶۶ در شلوغی محوطه جریمه توپ به سجاد شهباززاده رسید تا در بهترین موقعیت گل دوم استقلال را به ثمر برساند اما دروازه بان ذوب آهن مانع گلزنی مهاجم استقلال شد. توپ برگشتی هم به محمد قاضی رسید که توپ قاضی را هم مدافع ذوب آهن دفع کرد تا یکی از موقعیت های خوب استقلال حاصلی نداشته باشد. دقیقه ۷۴ محسن ملسمان که در نیمه دوم به زمین آمده بود، پاس عمقی برای حسن زاده فرستاد و این بازیکن از غفلت مدافعان استقلال استفاده کرد و با عبور از مدافعان گل دوم ذوب آهن را به ثمر رساند.

دقیقه ۸۰ بازی، مهدی رجب زاده مانع حرکت میلاد فخرالدینی شد تا داور بازی با دادن کارت زرد دوم، وی را از زمین اخراج کند. استقلالی ها که دوست نداشتند سومین شکست را تجربه کند حملات زیادی روی دروازه ذوب آهن ایجاد کردند اما از موقعیت های خود استفاده نکردند. آرش برهانی دقیقه ۸۲ و ۸۵ دو موقعیت برای گلزنی داشت اما حاصلی نداشت تا سومین شکست امیر قلعه نویی و استقلال ثبت شود.
جدول رده بندی لیگ برتر در پایان هفته دهم

ردیف تیم بازی ها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ تراکتورسازی تبریز ۱۰ ۶ ۳ ۱ ۲۰ ۹ ۱۱ ۲۱
۲ استقلال ۱۰ ۶ ۰ ۴ ۱۶ ۱۱ ۵ ۱۸
۳ فولاد خوزستان ۱۰ ۵ ۳ ۲ ۱۰ ۶ ۴ ۱۸
۴ سپاهان ۱۰ ۴ ۵ ۱ ۱۳ ۹ ۴ ۱۷
۵ نفت تهران ۱۰ ۴ ۴ ۲ ۱۵ ۹ ۶ ۱۶
۶ سایپا ۱۰ ۴ ۴ ۲ ۱۱ ۵ ۶ ۱۶
۷ پرسپولیس ۱۰ ۴ ۳ ۳ ۱۲ ۱۲ ۰ ۱۵
۸ پدیده مشهد ۱۰ ۳ ۴ ۳ ۱۱ ۱۰ ۱ ۱۳
۹ صبای قم ۱۰ ۳ ۴ ۳ ۱۲ ۱۳ - ۱ ۱۳
۱۰ پیکان ۱۰ ۳ ۳ ۴ ۴ ۸ - ۴ ۱۲
۱۱ گسترش فولاد ۱۰ ۲ ۵ ۳ ۸ ۱۲ - ۴ ۱۱
۱۲ ذوب آهن ۱۰ ۲ ۴ ۴ ۱۰ ۱۲ - ۲ ۱۰
۱۳ راه آهن ۱۰ ۲ ۳ ۵ ۱۲ ۱۹ - ۷ ۹
۱۴ استقلال خوزستان ۱۰ ۱ ۵ ۴ ۱۰ ۱۳ - ۳ ۸
۱۵ ملوان ۱۰ ۱ ۵ ۴ ۵ ۹ - ۴ ۸
۱۶ نفت مسجد سلیمان ۱۰ ۰ ۵ ۵ ۴ ۱۶ - ۱۲ ۵