به گزارش مشرق، هفته دهم لیگ برتر در روز نخست با انجام ۴ دیدار به پایان رسید که در مهمترین بازی تیم فوتبال پرسپولیس


برنامه، نتایج کامل و جدول رده بندی لیگ برتر

در پایان این دیدارها سرمربیان تیم ها درخصوص بازی به خبرنگاران و رسانه ها پاسخ دادند:

ملوان ۱ - ۱ گسترش فولاد تبریز

سرمربی گسترش فولاد: داورانی که اشتباه تاثیرگذار داشتند را نمی بخشم

سرمربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز گفت: تمامی داورانی که برای ما اشتباه تاثیرگذار داشتند را به خدا واگذار می کنم.

تارتار ادامه داد: خیلی در رابطه با بازی حرف نمی زنم زیرا همه دیدند که چه فوتبالی ارایه کردیم و می توانستیم صاحب دو پنالتی شویم و بیش از ۱۰ موقعیت گلزنی داشتیم. از همین تریبون استفاده می کنم و می گویم می خواهم تمامی داورانی که اشتباه تاثیرگذار در بازی ما داشتند را به خدا واگذار می کنم.

وی ادامه داد: فکر می کنم با یک سوت اشتباه تمامی زحمات ما به باد می رود، امیدوارم روزی فرا برسد که اشتباه های داوری تاثیرگذار نباشد. زیاد نمی خواهم حرف بزنم زیرا داوری بر روح و روان ما خیلی تاثیرگذاشت.

تارتار تاکید کرد: تعطیلی اول ۱۹ روز است و بد هم نیست که بعد از فشردگی مسابقات کمی استراحت باشد اما برای تعطیلی طولانی مدت باید بگویم نمی تواند خیلی خوب و مفید باشد.

سرمربی ملوان: قسمت نبود امروز ببریم


سرمربی ملوان گفت: فکر می کنم مسابقه پرهیجانی بود، هم زیبا بود و هم پرتلاش برای هر دو تیم. با وجود اینکه عقب افتادیم بازیکنان ما خیلی تلاش کردند تا حداقل مساوی بگیرند اما مساوی به درد ما نمی خورد.

ایراندوست تصریح کرد: در تمرین بودید و دیدید که ما از روی کار تمرین شده به گل رسیدیم و تلاش می کنیم به گل برسیم بعضی وقت ها بدشانسی و بعضی وقت ها حریف مانع می شود و بعضی وقت ها هم با بی دقتیم. همین ضربه در دقیقه ۹۲ در تهران و مقابل پیکان گل شد و باختیم ولی در انزلی توپ ما به تیرک خورد. ما در تمرینات انواع تاکتیک ها را اجرا می کنیم.

ایراندوست در مورد شعار تماشاگران علیه خودش، گفت: دیروز از تماشاگران تیم خواستم که ۹۰ دقیقه تیم را تشویق کنند و اگر ما نتیجه نگرفتیم هرچه خواستند بگویند ولی وقتی در دقیقه ۲۷ شعار می دهند بازیکن تحت تاثیر قرار می گیرد. خدا را شکر می کنم که رافخایی کمک کرد تا مازیار در زمین ماند و خدا هم به او کمک کرد که گل هم زد و این مساله به او کمک می کند.

سرمربی ملوان تاکید کرد: امیدوارم بازیکنان و تماشاگران آشتی کنند و هرچه می خواهند به من بگویند عیبی ندارد اما بازیکن شکننده است. از رافخایی خواستم که دوست صمیمی اوست تا با او صحبت کند زیرا کاپیتان تیم است و تحت فشار است و نمی خواهد شرمنده مردم و دوستانش و اطرافیانش باشد. وقتی علیه زارع شعار سر داده شد او دو پاس اشتباه داد زیرا تمرکزش بهم ریخت.

سرمربی ملوان در مورد اینکه نیمکت ملوان خالی است گفت: در جلسه شب گذشته با دو عضو هیات مدیره همین مساله را گفتم و قول دادند هرچه سریع تر دو بازیکن به جمع ما اضافه شود.

راه آهن ۲ - ۲ نفت مسجد سلیمان

مربی نفت مسجد سلیمان: روی سهل انگاری خودمان گل خوردیم

فرزاد حافظی پس از تساوی دو بر دو مقابل راه آهن اظهار داشت: ابتدا باید از برنامه ۹۰ گلایه کنم چون هفته گذشته پنالتی ما در این برنامه دیده نشد و بی تفاوت از آن گذشتند. اگر این اتفاق برای استقلال و پرسپولیس رخ می داد یک ساعت روی آن بحثمی کردند.

وی در خصوص بازی عنوان کرد: هر دو تیم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند. نیمه اول شروع خوبی داشتیم اما در نیمه دوم را ه آهنی ها بهتر بودند.

مربی نفت مسجد سلیمان عنوان کرد: روی سهل انگاری خودمان گل خوردیم و می توانستیم به جای کسب یک امتیاز برنده بازی باشیم.

حافظی در پایان عنوان کرد: این آخرین بازی باقری نیا روی نیمکت نفت بود و هیأت مدیره قرار است در نشست روز شنبه در مورد سرمربی جدید تصمیم بگیرد.

مربی راه آهن: بزودی قدرتمان را می بنید

مهدی حسینی نسب دستیار حمید استیلی که به جای او در نشست مطبوعاتی شرکت کرده بود، از بازی حریف تعریف کرد.

وی گفت: نفت مسجد سلیمان خوب بازی کرد و توانست دو گل به ما بزند که برای ما قابل باور نبود اما انگیزه بازیکنان این تیم خیلی بالا بود. ما هم به بازیکنانمان گفته بودیم که مراقب باشند. آنها بد بای نکردند اما چون آنها در پست تخصصی شان بازی نمی کنند کمی کارایی شان پایین می آید اگرچه تمام تلاش شان را می کنند تا بتوانند بازی خوبی را ارائه دهند.

حسینی نسب افزود: می بینید که ما گل می زنیم و خیلی موقعیت را خلق می کنیم. راه آهن باید در جدول بالاتر از این باشد و مطمئنم در آینده بهتر خواهیم شد.

مربی راه آهن خاطر نشان کرد: ما باید دفاع به تیم مان اضافه کنیم. اگر خط دفاع مان ترمیم شود در بقیه پست ها مشکلی نداریم. این مهمترین کاری است که الان باید انجام بدهیم تا همه بازیکنان سرجای خودشان بازی کنند و آن وقت قدرت واقعی راه آهن را می بینید.

صبای قم ۱ - صفر سایپا


سرمربی سایپا:
از داوری دیدار با صبا راضی نیستم

مجید جلالی اظهار کرد: از ۶ بازی گذشته تیم سایپا در ۴ بازی پیروز شدیم و به این نتیجه رسیدیم که حریفان ما فشرده تر مقابل ما قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه صبای قم نسبت به بازی های گذشته متفاوت تر ظاهر شده تصریح کرد: تیمی که می خواهد بزرگی و افتخارآفرینی کند باید بداند که حریفان مانند همیشه مقابل آن بازی نمی کنند.

سرمربی سایپای البرز تاکید کرد: تیم صبای قم در دفاع خیلی خوب عمل کرد و در واقع دفاع فشرده ای داشت.

جلالی با بیان اینکه صبای قم در نیمه دوم در شرایط ضد حمله قرار گرفته و موقعیت های خوبی به دست آورد، تصریح کرد: ما هم تا پایان بازی غرامت یک اشتباه ساده را در نیمه اول دادیم.

سرمربی سایپا، بازی جوانمردانه را مورد توجه تیمش دانست و گفت: بازیکنان ما هر جایی که لازم باشد بازی جوانمردانه را رعایت می کنند.

وی ادامه داد: البته باید برداشت مناسبی از بازی جوانمردانه داشته باشیم و اگر کسی مصنوعی خود را به زمین بیندازد مخالف رسم جوانمردی است.

جلالی با ابراز نارضایتی از داوری این بازی اظهار کرد: از داوری بازی سایپا و صبا راضی نبودم و داور در اخطارهایی که داد، باید بیشتر دقت می کرد.

سرمربی صبا: پیروزی با استرسی را کسب کردیم

صمد مرفاوی گفت: چند بازی بود که در نیمه دوم در زمین خود برد نداشتیم و برای حفظ برد خود تمام توان را گذاشتیم و استرسی که بر بازیکنان حاکم شده بود در برخی صحنه ها باعثاز دست رفتن موقعیت ها می شد.

سرمربی صبای قم اظهار داشت: بازی بسیار سنگینی را با پیروزی تمام کردیم و پیش از بازی می دانستیم که یک بازی تاکتیکی دشوار را مقابل سایپا در پیش داریم.

وی بیان داشت: امروز بازی را خوب شروع کردیم و به گل دست یافتیم و طبیعی است در نیمه دوم با صحبتی که با بازیکنان خود کردیم انتظار داشتیم تیم ما عقب بکشد و سایپا برای جبران گل خورده به هر راهی متوسل شود.

وی ابراز داشت: نیمه دوم بازی را کاملا با دفاع خوب کنترل کردیم و امروز در دفاع و حمله نظم تیمی و دفاعی خود را داشتیم گرچه در برخی مواقع در نیمه دوم برخی خطوط خود را تقویت کردیم.

مرفاوی گفت: بازیکنان ما برای برد مصمم بودند و از تیم ساپیا نیز نمی توان به راحتی گذشت چرا که خوب فوتبال بازی می کند و ما یک بازی تاکتیکی را با برد به پایان رساندیم.

سرمربی صبای قم ابراز داشت: نگران این بودیم که موقعیت های از دست داده کار دست تیم ما بدهد و تیم حریف گل بزند و در فوتبال اگر از موقعیت ها به خوبی استفاده نکنیم حریف به گل دست یابد و افسوس بخوریم.

وی اظهار داشت: احمد مهدی زاده هافبک راست ما در تمرینات اخیر آماده نشان داد و با توجه به این که دو بازیکن کناری سایپا سرعتی هستند با به کار گیری مهدی زاده سعی کردیم بازیکنان حریف را مهار کنیم.

وی بیان داشت: بازیکنان ما از نظر بدنی شرایط خوبی داشتند و در دو بازی اخیر به خوبی توانسته ایم در دفاع و حمله به خوبی شرکت کنیم.

دیدار تیم های صبای قم و سایپای البرز از چارچوب هفته دهم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور پنجشنبه شب با نتیجه یک بر صفر به سود صبا در ورزشگاه یادگار امام راحل قم خاتمه یافت.

پرسپولیس ۲ - ۱ استقلال خوزستان

سرمربی استقلال خوزستان: می خواستند پرسپولیس را از بحران خارج کنند

عبدالله ویسی پس از شکست ۲ بر یک استقلال مقابل پرسپولیس در نشست خبری گفت: ذهنم کار نمی کند که در مورد بازی صحبت کنم ما تیم برتر میدان بودیم ولی با این داوری هایی که برای ما انجام می شود نمی توان حرفی نزد. این داوری که برای ما سوت زد کارمند وزارت ورزش است و پرسپولیس هم متعلق به وزارت! آقای جباری با من خصومت شخصی دارد و در کمیته آموزش بارها اجازه نداد اسمم در فهرست های مختلف دربیاید. ۱۰ مرتبه به محصص و احسانی زنگ زدم و گفتم این آقا برای من کارخرابی می کند. در بازی با فولاد برای ما پنالتی نگرفت و بازیکن ما را اخراج کرد. امروز هم باید سوشا مکانی اخراج می شد او نیم متر بیرون از محوطه جریمه بود.

وی ادامه داد: من علیه هیچ داوری حرف نزدم ولی مگر می شود داوری که با من خصومت شخصی دارد این اتفاق ها را رقم می زند فقط در مورد داوری حرف می زنم و در مورد بازی حرف نمی زنم.

سرمربی استقلال خوزستان در مورد اینکه فصل گذشته دفاعی مقابل پرسپولیس بازی کرد و یک امتیاز گرفت، گفت: در این فصل ما ۵ هفته است که نباحته ایم اما می خواستند پرسپولیس را از بحران خارج کنند. ما مردانه بازی کردیم و باختیم اما بحثامروز بزرگتر از این حرف هاست که بخواهم در مورد مباحثفنی حرف بزنم. پرسپولیس تیم قابل احترامی است و نباید به انها توهین کنیم. بحثی در مورد مسایل فنی ندارم.

وی ادامه داد: قبل از بازی گفتم جباری با من خصومت شخصی دارد و آدم های کوچک تر از من که در لیگ یک و دو هم مربیگری نمی کنند در کلاس حرفه ای گری ثبت نام کردند اما اسمم خط خورد. من به بازیکنانم بخاطر این بازی تبریک گفتم اما این را بگویم این آقا با من مشکل شخصی داشت.

سرمربی استقلال خوزستان در مورد درگیری سرپرست تیم در کنار زمین گفت: من این صحنه را ندیدم از خودش سوال کنید.

سرمربی پرسپولیس:
مشکلات پرسپولیس بیشتر شده است

حمید درخشان داد: هفته گذشته نیز تمرینات خوبی را پشت سرگذاشتیم و با شناختی که از ویسی داشتم می دانستم کار سختی داریم. از بازیکنان پرسپولیس تشکر می کنم زیرا خوب و با نظم بازی کردند و در نهایت هم به نتیجه دلخواه رسیدیم و خوب هم کار کردیم. از همه بازیکنانم تشکر می کنم و این برد را به هواداران تقدیم می کنم.

حمید درخشان گفت: به علی کریمی هم تبریک می گویم. امیدوارم او روزهای خوبی را در تیم ملی داشته باشد و خط هافبک پرسپولیس و دو خط دیگر نیاز به تقویت دارد و امیدوارم در نیم فصل بتوانیم نفرات خوبی جذب کنیم و بازی های شکیل تری انجام بدهیم.

وی در مورد دلیل حضور محمد نوری در پست هافبک دفاعی، گفت: این استدلال شماست که می گویید نوری در جایی دیگر بهتر است. اگر نوری را جلوتر ببرم عملا مهاجمان پرسپولیس را از کار می اندازم چون نوری هافبک دفاعی نیست و هافبک آزادی است و هافبک دفاعی ما رضا حقیقی است.

درخشان در مورد اینکه نیاز به زمان دارد تا تیمش بهتر بازی کند اما پرسپولیس خوب بازی نکرد و چقدر زمان می خواهد که هواداران پرسپولیس نترسند که تیم در دقایق پایانی ببازند، گفت: امروز امتیازی به استقلال خوزستان ندادیم و سه امتیاز را گرفتیم و مشکلات خودمان را داریم و زمانی که آمدم گفتم که مشکلات چیست اکنون هم بر مشکلات ما اضافه شده مثل غیبت حسین ماهینی. تیم نیاز به فرصت دارد و وقتی وارد کوران بدنسازی می شود ۸ هفته زمان دارد و من وقتی به تیم آمدم پرسپولیس این دوران را گذرانده و اکنون هم نمی توانم زیاد به بازیکنان فشار بیاورم اما قبول کنید پرسپولیس امتیاز لازم را کسب کرده و چیزی که برایم مهم است که پرسپولیس با نظم بازی می کند و سه امتیاز را می گیرد و ما هفته به هفته بهتر می شویم.

وی در خصوص اینکه از سه مسابقه آسان ۷ امتیاز گرفته است و دیدارهای دشوار هفته های بعد بازی سخت پیش رو دارد، گفت: وقتی می گویید بازی آسان یعنی بی احترامی به حریف، همه بازی ها سخت است و ما خودمان را برای بازی های سخت تر آماده می کنیم. اینکه می گویید تیم های دیگر آسان هستند، اجحاف است.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی در مورد اینکه ویسی گفته تیم ما سرتر بوده است و از داور گلایه کرد، گفت: برای ویسی احترام زیادی قائلم ولی آن کسی که داوری را قضاوت می کند عزیزانی هستند که بیرون هستند و تصورم این است که بازی خوبی انجام شد و هر دو تیم فرصت های خوبی خلق کردند اما پرسپولیس از موقعیت هایش استفاده کرد و سه امتیاز را گرفت.