به گزارش مشرق، کاروان ایران در چهارمین روز از هفدهمین دوره بازی های آسیایی موفق به کسب یک مدال برنز شدند و سه وشووکار کشورمان هم به فینال رسیدند.

در زیر نتایج کامل عملکرد کاروان ایران در چهارمین روز این بازی ها را مشاهده می کنید:

شنا:

* در مسابقات شنای ۲۰۰ متر قورباغه آریا نسیمی شاد با ثبت رکورد ۲ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۲۰ صدم ثانیه رکورد ایران در این ماده را ارتقا داد. مهدی انصاری نیز به رکورد ۲ دقیقه و ۲۳ ثانیه و ۱۲ صدم ثانیه دست یافت. نسیمی شاد و انصاری به ترتیب با قرار گرفتن در رده های هفدهم و نوزدهم از صعود به مرحله بعد بازماندند.

* در شنای ماده ۵۰ متر آزاد آرشام میرزایی با ثبت رکورد ۲۳ ثانیه و ۹۱ صدم ثانیه و احمدرضا جلالی با ثبت رکورد ۲۳ ثانیه و ۷۴ صدم ثانیه از صعود به مرحله فینال باز ماندند. این ۲ شناگر حدنصاب کمتری از رکورد داخلی خود را ثبت کردند.

تفنگ بادی

* در رشته تفنگ بادی ۱۰ متر مردان، تیم ایران متشکل از حسین باقری، پوریا نوروزیان و مهدی جعفری پویا با مجموع امتیاز ۱۸۶۰.۸ در رده چهارم قرار گرفت.

* پوریا نوروزیان تنها نماینده کشورمان در مرحله نهایی تیراندازی تفنگ بادی ۱۰ متر به رده چهارم رضایت داد.

تراپ بانوان

* در مسابقات انفرادی تیراندازی تراپ بانوان در دور مقدماتی مرضیه پرورش با کسب ۶۶ امتیاز در رده دهم ایستاد. شیوا فرح پور و بهاره جهاندار هم در مکان سیزدهم و بیست وهشتم قرار گرفتند. تیرانداز قزاقستان در این بخش اول شد.

* تیم تیراندازی تراپ ایران متشکل از مرضیه پرورش، شیوا فرح پور و بهاره جهاندار با ۱۹۲ امتیاز در بخش تیمی به مقام چهارم دست یافت و بدین ترتیب مدال برنزی دیگری برای کاروان ایران از دست رفت.

روئینگ دونفره

* تیم روئینگ ۲ نفره کشورمان متشکل از سید مجتبی شجاعی و امیر رهنما که در رپه شارژ این رشته با حریفان رقابت می کرد با ثبت زمان ۶.۴۱ راهی فینال شد.

* تیم روئینگ ۴ نفره بانوان ایران که پیشتر به رپه شارژ راه یافته بود در این مرحله بعد از تیم چین تایپه و جلوتر از تیم کره شمالی دوم شد و به فینال راه یافت.

دوچرخه سواری

* حسین ناطقی در دوچرخه سواری اومنیوم یک کیلومتر تایم تریل با زمان ۱:۰۸. ۳۲۹ در رده هشتم قرار گرفت. در این ماده نماینده کره جنوبی اول شد.

* مسابقات فینال دوچرخه سواری تایم تریل ۳۳۰ متر انفرادی هفدهمین دوره بازی های آسیایی امروز(سه شنبه) با حضور ۱۲ رکابزن آغاز شد که در بین فینالیست ها حسین ناطقی نیز حضور داشت.

* حسین ناطقی دوچرخه سوار کشورمان در ۳۳۰ متر این مسابقه موفق شد زمان ۱۹.۴۳۴ ثانیه را به دست بیاورد و در مکان هفتم ایستاد.

* حسنعلی ورپشتی دوچرخه سوار کشورمان در ماده ۲۰۰ متر اسپرینت بازی های آسیایی نتوانست در مصاف با حریف چینی خود راه به جایی ببرد و از همین رو برای کسب مقام پنجم تا هشتم به مصاف ۲ دوچرخه سوار کره جنوبی و یک دوچرخه سوار چینی رفت که در پایان این رقابت ششم شد.

* حسین ناطقی در مسابقه اومنیوم ۴۰ کیلومتر امتیازی با ۵۴ امتیاز به مقام پنجم رسید. در این ماده رکاب زنان ژاپن، امارات و ازبکستان اول تا سوم شدند.

تیر و کمان

* تیم کامپوند کشورمان متشکل از امیر کاظم پور، اسماعیل عبادی، مجید قیدی و مجید کیان زاده با کسب ۱۰۵۰ امتیاز در مرحله مقدماتی اول شد.

* در رقابت های انفرادی، عبادی با ۳۵۵ امتیاز اول شد، قیدی با ۳۴۸ امتیاز به عنوان ششم رسید، کاظم پور با ۳۴۷ امتیاز در جایگاه دهم قرار گرفت و کیان نژاد هم با ۳۴۴ امتیاز هفدهم شد.

* تیم کامپوند کشورمان در پایان مرحله مقدماتی رقابت های این رشته با کسب امتیاز ۲۱۰۳ بعد از کره جنوبی ۲۱۰۶ امتیازی دوم شد. هند نیز با ۲۰۹۵ امتیاز در رده سوم ایستاد.

* در مسابقات انفرادی اسماعیل عبادی با ۷۱۰ امتیاز اول شد و رکورد آسیا را که ۷۰۸ امتیاز بود را شکست. امیر کاظم پور با ۷۰۲ امتیاز سوم شد. مجید قیدی با ۶۹۱ امتیاز به عنوان پانزدهمی رسید و مجید کیان زاده هم با ۶۸۹ امتیاز در رده هجدهم ایستاد. ادامه مسابقات این رشته از روز پنج شنبه ۳ مهر پیگیری می شود.

* مرحله نخست مسابقات تیر و کمان در بخش کامپوند برگزار شد که در پایان این مرحله سکینه قاسم پور با ۳۴۴ امتیاز در رده پنجم، مریم رنجبر و شبنم سرلک با امتیاز مشابه ۳۳۴ به ترتیب در رده نوزدهم و بیست و یکم و مینو عابدی با ۳۳۱ امتیاز در رده بیست و پنجم قرار گرفتند.

همچنین ایران در مرحله اول بخش تیمی عنوان پنجم را به دست آورد.

وشوو

* در ادامه مسابقات وشووی بازی های آسیایی در فرم چانگ کوآنِ تالو، هانیه رجبی با امتیاز ۹.۲۷ به همراه شرکت کننده میانمار در رتبه هفتم قرار گرفت.

* الهه منصوریان که روز گذشته(دوشنبه) موفق شده بود در مرحله یک چهارم نهایی ووشوی بازی های آسیایی در وزن ۵۲ - ساندا مبارز نپالی را از پیش رو بردارد و به نیمه نهایی برسد در این مرحله به مصاف هی بین کیم از کره جنوبی رفت و با شکست سانداکار کشور میزبان راهی فینال شد.

* محسن محمدسیفی که روز گذشته(دوشنبه) با پیروزی در مرحله یک چهارم نهایی وزن ۶۵ - کیلوگرم ووشوی بازی های آسیایی مقابل سانداکار قرقیزستانی به مرحله نیمه نهایی رسید وی امروز در این مرحله با هونگ ژنگ چن از چین مصاف داد و موفق شد با شکست این مبارز چینی به فینال برسد.

* سجاد عباسی پس از صعود به مرحله نیمه نهایی ووشوی وزن ۷۰ - بازی های آسیایی امروز(سه شنبه) به مصاف سانگهون یوو از کره جنوبی رفت و با شکست ۲ بر یک مقابل سانداکار کشور میزبان از رسیدن به فینال باز ماند تا به مدال برنز مشترک قناعت کند.

* حمیدرضا لادور که با شکست سانداکار وزن ۷۵ - کیلوگرم اردنی راهی مرحله نیمه نهایی مسابقات ووشو بازی های آسیایی شده بود، امروز(سه شنبه) به مصاف نورسلطان تورسینکولوف قزافستانی رفت و موفق شد با شکست این مبارز به فینال برسد.

ژیمناستیک

در رشته ژیمناستیک شش اسباب نهایی، محمد رمضان پور با امتیاز ۷۸/۵۷۵ به رتبه شانزدهم در بین ۲۳ نفر رسید.

جودو

تیم جودوی ایران برای کسب مدال برنز تیمی بازی های آسیایی به مصاف ازبکستان رفت که در نهایت مغلوب این تیم شد و به مقام پنجم رسید.