به گزارش مشرق، ایرج مظفری، مربی پیشین تیم ملی والیبال ایران در مودر عملکرد و نتیجه تیم ملی والیبال در مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: عملکرد تیم ملی فوق العاده بود و امیدوارم تکرار شدنی باشد. تنها نتیجه منفی تیم ملی مقابل آلمان بود که با وجود تمام تدابیر فدراسیون و کادر فنی، تیم ملی متحمل شکست سنگینی شد که قبول کردن آن برای همه سخت بود.

مظفری ادامه داد: بازی با آلمان پل پیروزی ما بود که اگر در آن برنده می شدیم به نیمه نهایی می رسیدیم و اگر می باختیم حذف می شدیم. متاسفانه مورد دوم اتفاق افتاد و تیم ایران در نهایت به مقام ششم جهان رسید. من در شکست مقابل آلمان، نقش آنالیزورها را بیشتر می دانم چون آنها کواچ را تنها گذاشتند. آنالیزور می تواند به هر تیم کمک کند ولی در لحظات حساس و بحرانی، سابقه بازی آنالیزور در دز سطح نخست والیبال جهان بسیار مهم است.

کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال گفت: در بازی با آلمان اگر شهرام محمودی از ابتدا بازی می کرد شاید پیروز می شدیم. مهاجمان ایران در این بازی باید مدافعان آلمان را جا می گذاشتند و این کار باید توسط شهرامی که تیز اسپک می زند و حرکت مچش بسیار عالی است، انجام می شد. شهرام علاوه بر این از سرویس های موجی خوبی هم بهره می برد در حالی که امیر غفور، بلند اسپک می زند.

مظفری همچنین تصریح کرد: وقتی در لیست تیم ملی نام ۲ لیبرو وجود دارد یعنی یکی از آنها دریافت عالی و دیگری توپ گیری خوبی دارد، درست مثل تیم های ملی برزیل، روسیه و تیم نوجوانان ایران که در اختیار من بود. وقتی هر ۲ این مهارت ها در فرهاد ظریف وجود دارد، صلاح نبود که عبدالرضا علیزاده نیز به عنوان لیبرو مورد استفاده قرار گیرد. او باید مثل سایر بازیکنان در کنار فرهاد ظریف به کار گرفته می شد تا دریافت و توپ گیری تیم تقویت شود. متاسفانه کارشناسان شبکه ۳ و رادیو اصلا به این مسئله اشاره نکردند.

ایرج مظفری درباره شکست های ایران در بازی های آخر لیگ جهانی و مسابقات قهرمانی جهان گفت: هم انرژی بازیکنان تمام شده بود و هم از نظر روانی و ذهنی اغنا شده بودند. بازیکنان تیم ملی تجربه این تعداد بازی ملی در سطح نخست جهان را نداشتند. مطمئن باشید اگر سال آینده هم تیم ملی به این مرحله برسد، بازی های بسیار بهتری ارائه خواهد کرد.

مظفری در پایان گفت: جا دارد که به کواچ خسته نباشید بگویم چون او روی نیمکت تیم ملی تنهای تنها بود.