به گزارش مشرق، امیر حاج رضایی با درد آور خواندن اینکه تیم ایران برای صعود به مرحله بعد باید منتظر نتایج ویتنام و قرقیزستان باشد گفت: این بسیار تلخ است که فوتبال ما منتظر پیروزی پرگل ویتنام نشسته بود تا تیم امید ما حذف نشود. اما ثمره مدیریت فدراسیون فوتبال همین شد که امروز مشاهده می کنید.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا باید به وینگادا اعتماد کرد یا نه؟، تصریح کرد: من از کلمه اعتماد استفاده نمی کنم. کارنامه وینگادا در حوزه کشورهای جنوبی خلیج فارس مشخص است و در این مورد احتیاج به واکاوی ما نیست اما باید به این مربی پرتغالی فرصت بیشتری را داد تا زمان کافی برای پیاده کردن افکارش داشته باشد.

کارشناس فوتبال ایران با انتقاد از فدراسیون فوتبال افزود: سوال مهم این است که چرا ما همیشه مشکل داریم؟ می خواهیم یک مربی جذب کنیم، مشخص نیست ملاکمان چیست، چه هدفی را دنبال می کنیم و قرار است چه زمانی به او مهلت بدهیم.

وی اضافه کرد: اما ایمان داشته باشید مادامی که ارکان اصلی که سه رکن مدیریت، برنامه ریزی و سرمایه گذاری است را رعایت نکنیم به پیروزی های پایدار نمی رسیم. بیشتر پیروزی های ما مقطعی بوده و همین موجب شده تا یک خط در میان با یک ناکامی مواجه شویم.

حاج رضایی در پایان گفت: اگر رویه همین باشد که امروز می بینیم، بعید می دانم طلسم ۴۰ ساله عدم حضور ما برای حضور در المپیک بشکند. همانطور که پیش تر گفتم، برای رسیدن به موفقیت باید ارکان اصلی مدیریت را رعایت کرد که این روزها در فوتبال ما خبری از این موضوع نیست.